Pierwsza senator, która urodziła dziecko w trakcie kadencji

Tammy Duckworth, 50-letnia senator USA jest pierwszą kobietą w historii, która urodziła dziecko w czasie trwania kadencji. Jej córeczka przyszła na świat 9 kwietnia i otrzymała imię Maile Pearl na cześć swojej babci, która w czasie II wojny światowej była pielęgniarką.

Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi witając małą Maile Pearl jako nowego członka naszej rodziny – napisała na Twitterze Tammy Duckworth

Tammy Duckworth o swojej ciąży poinformowała wszystkich w styczniu, kiedy była w szóstym miesiącu ciąży. Senator przyznała się również do tego, że skorzystała z metody in vitro. Tammy Duckworth ma jeszcze jedną córkę, która również została poczęta metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Jak udaje się senator połączyć macierzyństwo z pracą?

Tammy Duckworth przyznaje, że w jej przypadku trudno jest połączyć pracę z macierzyństwem. Gdyby senator poszła na urlop macierzyński, nie mogłaby głosować. Mimo wszystko postanowiła wziąć 12-tygodniowy urlop, który spędzi w Waszyngtonie i w razie potrzeby stawi się na głosowanie. Tym samym, senator zapowiada, że będzie dążyć do zmian zasad działania Senatu tak, aby matki mogły pracować również w czasie urlopu macierzyńskiego.

Senator Tammy Duckworth jest pierwszą Amerykanką azjatyckiego pochodzenia, która zasiada w Izbie Reprezentantów, a także weteranką wojenną i osobą niepełnosprawną. Podczas służby w Iraku w roku 2004, Tammy Duckworth straciła obie nogi. Helikopter Black Hawk, który wtedy pilotowała, został zestrzelony.