#TakeBackPostPartum: ta akcja jednoczy matki na całym świecie

Na Instagramie powstało konto, gdzie matki mogą dzielić się swoimi zdjęciami i odczuciami po porodzie. Akcja opatrzona hasztagiem #TakeBackPostPartum ma na celu połączyć matki na całym świecie, które zmagają się z prawdziwym macierzyństwem

Kobieta po porodzie daleko odbiega o wizerunku uśmiechniętej Księżnej Kate, która musiała kilka godzin po narodzinach dziecka wyjść do Brytyjczyków i zaprezentować najmłodszego członka rodziny królewskiej. W Internecie pojawiły się komentarze, że tak nie wygląda prawdziwe macierzyństwo, a kobiety zaczęły wrzucać swoje zdjęcia, jak wyglądały i czuły się po porodzie. Poród naturalny, czy cesarka są dla kobiety olbrzymim wysiłkiem i nasze ciała nie wyglądają wtedy idealnie. Mamy rozciągniętą skórę, rozstępy i duży brzuch, jakbyśmy nadal były w ciąży. Każda z nas, która tego doświadczyła jednoczy się z innymi mamami, które nie mogą zaakceptować swojego ciała i unikają spojrzeń w lustrze.

Nie powinnyśmy czuć złości patrząc na uśmiechniętą Księżną Kate. Wierzcie, ona naprawdę wolałaby zaszyć się w swoim pokoju i mieć chwilę prywatności dla siebie, męża i dzieci. Tymczasem oczekuje się od niej, że ma kilka godzin po porodzie, oczywiście z pomocą stylistki, wyjść z uśmiechem i machać do tłumów. Ja bym nie chciała się z nią zamienić. Byłam wykończona, doceniałam spokój i nie miałam ochoty na żadne odwiedziny oprócz męża.

Ciała kobiet po porodzie powinny być celebrowane, przecież w nich powstawało i rozwijało się życie, ono dawało schronie naszemu dziecku i było jego azylem. Czemu patrzymy na nasze ciała po porodzie z obrzydzeniem i odwracamy wzrok?

Akcja, która powstała na Instagramie pod hasztagiem #TakeBackPostPartum ma zjednoczyć kobiety na całym świecie i pokazać, że nie jesteśmy same i czujemy się jak miliony innych kobiet. To powinno dać nam siłę i myślę, że daje.

Zobaczcie galerię z niezwykłymi zdjęciami prawdziwego macierzyństwa!