Dom jest miejscem, który powinien być naszą ostoją. To właśnie w nim najchętniej odpoczywamy i regenerujemy siły na wyzwania życia codziennego. Niestety nie zawsze jest przyjemnym miejscem - zwłaszcza wtedy gdy sami ściągamy na siebie nieszczęścia. Są bowiem takie rzeczy w mieszkaniu, które mogą zesłać pecha na nas i naszych domowników. Już nasze babcie ostrzegały, że przede wszystkim ta rzecz w domu przynosi pecha i przepędza miłość z życia. Zobaczcie, o co chodzi. 

Ta rzecz w domu przynosi pecha i przepędza miłość z życia. Ostrzegały przed nią już nasze babcie

Są rzeczy, które każdy z nas ma w swoim domu. Używamy ich na co dzień i nie spodziewalibyśmy się, że mogą przynieść nam pecha. A jednak - wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. 

Zobacz także: 

Jednym z przedmiotów codziennego użytku, które mogą zesłać na nas pecha, jest... szczotka do zamiatania podłogi. Nikt by się tego nie spodziewał, ale może ona ściągnąć na nas prawdziwe nieszczęścia. 

Już nasze babcie ostrzegały przed tym, jak powinno się ustawiać miotłę lub szczotkę do zamiatania podłogi. Okazuje się bowiem, że źle odłożona może przynieść pecha nam i naszym bliskim. 

Miotła lub szczotka postawiona do góry przynosi pecha

Są różne babcine przesądy, które do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. Jednym z nich jest właśnie to, że miotła w domu może przynosić pecha. Ta rzecz szkodzi związkom, a także przepędza miłość z naszego życia. Co zatem zrobić, żeby temu zaradzić? 

Wszystko zależy od tego, jak ustawimy szczotkę do zamiatania. Jeżeli kij będzie skierowany do dołu, a włosie do góry, wówczas ściągniemy na siebie nieszczęścia. Właśnie dlatego w większości mieszkań gospodynie domowe ustawiają szczotkę w drugą stronę. 

Zobacz także:

A wy, w jaki sposób przechowujecie szczotkę do zamiatania podłogi? Pamiętajcie o tym, żeby ustawić ją odpowiednio i nie kusić losu. 

Zobacz także: