Domowe roślinki przede wszystkim zapewniają naturalne dekoracje i oczyszczają powietrze. Niewiele osób wie, że mogą też pozytywnie oddziaływać na ludzi, przynosić im miłość, szczęście i bogactwo. Ta 1 roślina w domu przyciąga pieniądze. Pomoże ci w wydatkach, zapewni powodzenie w finansach i pracy. Wprowadza dobrą energię i bezpieczeństwo. Sprawdź, co warto postawić na swoim parapecie.

Jaka roślina w domu przyciąga pieniądze?

Niepozorna, ale urocza roślina od dawna kojarzy się z finansami. Pilea, nazywana jest również pieniążkiem, przez okrągły kształt liści. Różne odmiany tego kwiatka doniczkowego sprawiają, że może mieć duże koliste liście lub wiele małych listków podobnych do monet. Kiedyś wierzono, że pilea zawdzięcza swój wygląd pieniądzom, które można znaleźć między jej korzeniami. Z tego powodu mówi się o niej "pieniążek" i kojarzy się z powodzeniem w finansach. Według przesądów pilea przyciąga pieniądze w domu, dba o szczęście domowników i ich pełne portfele. Pieniążek sprawia, że w domowym budżecie nigdy nie brakuje pieniędzy, a wydane kwoty wkrótce do nas wracają. Jeśli dobrze o nią zadbasz, ona zadba o stan twojego konta. Pieniążek podobno przyciąga pieniądze jak magnes.

Zobacz też:

Jak pielęgnować pileę, czyli pieniążka?

Pilea łatwo dostosowuje się do domowych warunków. Wystarczy podlewać ją 1-2 razy w tygodniu. Pilea najlepiej rośnie nieco dalej od bezpośredniego światła słonecznego, ostre słońce może popatrzyć jej liście, odbarwiać je na żółto lub ją przesuszyć. Preferuje temperaturę pokojową. Źle reaguje na przeciągi i skoki temperatury. Jeśli odpowiednio zadbamy o pieniążka, odwdzięczy się nam pięknym wyglądem zielonych listków. Podobno też zacznie przyciągać pieniądze jak magnes. Jeśli jeszcze nie masz jej na parapecie, szybko ją zdobądź i sprawdź jej właściwości jak najszybciej.

Sprawdź też: