Pozycja seksualna, którą doceniają partnerzy

Pozycja seksualna na łyżeczkę to zdaniem ekspertów najlepsza pozycja dla każdego. Dlaczego? Jak podkreślają seksuolodzy, pozycja na łyżeczkę zawsze się sprawdza, nawet, kiedy partnerzy lub jedno z partnerów jest zmęczone lub leniwe. Dodatkowo ta pozycja zapewnia bliskość podczas zbliżenia oraz łatwość w stymulacji łechtaczki, co jak wynika z badań jest według 30 % kobiet niezbędne, żeby osiągnąć w pełni satysfakcję z seksu.

Mówi się, że pozycja na łyżeczkę jest idealną pozycją dla leniuchów, ponieważ wymaga najmniej wysiłku.

Pozycja na łyżeczkę: jak wygląda?

Pozycja na łyżeczkę znana również jako pozycja "od tyłu" jest często praktykowana przez partnerów rano, kiedy nie są jeszcze w pełni obudzeni i zaczynają dzień od przytulania się, jak i po ciężkim dniu, kiedy zmęczeni wracają do domu. Pozycja seksualna na łyżeczkę jest również zalecana jako bezpieczna pozycja seksualna dla kobiet w ciąży.

Dla tych, którzy nie praktykują często pozycji seksualnej na łyżeczkę, krótka instrukcja. Partner przytula się do swojej partnerki od tyłu i oboje mają lekko ugięte nogi, żeby lepiej się dopasować. Mężczyzna od tyłu penetruje partnerkę - waginalnie lub analnie, przytrzymując ją za biodro i jednocześnie dopasowując kąt penetracji.

Aby zwiększyć doznania seksualne, partnerka może bardziej przytulić się do partnera plecami, a ruchami bioder doprowadzić obydwoje do orgazmu. Pozycja na łyżeczkę jest na liście pozycji seksualnych najlepszych jeśli chodzi o stymulację punku G.

Pozycja na łyżeczkę: dla kogo?

Pozycję na łyżeczkę oprócz leniuchów docenią również osoby z nadwagą, ponieważ jest to jedna ze spokojniejszych pozycji seksualnych. Tę pozycję docenią partnerzy, którzy różnią się budową ciała, na przykład kiedy kobieta jest drobna, a mężczyzna wysoki. Łatwiej wtedy jest się partnerom dopasować.

Pozycja na łyżeczkę jest bezpieczną pozycją dla kobiet w ciąży, ponieważ nie uciska brzucha mamy i nie zagraża dziecku.

I jak jesteście przekonani do tej pozycji? Jak widać ma ona naprawdę wiele zalet!