Riona O'Connor wciąż karmi 4-latka piersią

Riona O’Connor jest irlandzką blogerką, zajmującą się głównie tematem wychowania dzieci. W swoich filmikach na youtube mówi, że nigdy nie planowała karmienia dziecka przez ściśle określony czas, a kontynuowanie tej czynności było dla niej po prostu naturalne. „Gdy pielęgniarka pierwszy raz położyła go na moim biuście, nie sądziłam, że wciąż będę to robić lata później. Spotkałam się z dziwnymi spojrzeniami ze strony ludzi, ale tak samo patrzyli, gdy mój syn był jeszcze niemowlęciem. Niektórzy chyba mają problem z karmieniem piersią w ogóle”. W jakim wieku chce zakończyć karmienie?

- Gdy ktoś mnie o to pyta śmieję, że jeśli tylko syn odstawi przed pójściem na studia to wszystko jest w porządku. To nie jest sprawa obcych ludzi. Przestanę, gdy mój chłopiec będzie chciał przestać.

Aby potwierdzić słuszność swojego poglądu opowiada, że 100 lat temu takie podejście było zupełnie normalne. Zatem czemu teraz miałoby się nie sprawdzić? „Daje mi to poczucie dumy i szczęścia. Nie sądziłam, że to możliwe”.

"To zakrawa o znęcanie" - ostra krytyka po wpisie blogerki

Na blogerkę spłynęła fala krytyki. Komentatorzy piszą „Jeśli dziecko jest dość duże, aby powiedzieć, że jest spragnione, to jest za duże na karmienie piersią”, „Moim zdaniem to zakrawa o znęcanie”. Jeden komentator spytał o powody tego działania „Z czystej ciekawości – czy są jakieś pozytywne skutki karmienia 4-latka piersią, czy bardziej chodzi tu o wygodę?”. Riona O’Connor ma jednak wielu zwolenników. Jej obserwatorzy gratulują jej łamania tematu tabu i podkreślają naturalne korzenie podjętej przez blogerkę decyzji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Riona - The Unnatural Woman (@mrsrionaoconnor) Cze 30, 2019 o 10:58 PDT

Specjaliści mówią, kiedy należy zakończyć karmienie piersią

Co na to specjaliści? Organizacje zajmujące się zdrowiem, w tym WHO zalecają karmienie dziecka wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze 6 miesięcy życia. Później należy powoli wprowadzać inne rodzaje pożywienia, kontynuując przy tym karmienie piersią. Jako wiek odpowiedni do odstawienia podają 1-2 lata, jednak zaznaczają, że późniejsze zakończenie karmienia nie niesie ze sobą negatywnych skutków. Jednak czy dziecko Riony O’Connor będzie umiało podjąć decyzję o zakończeniu karmienia? Nie da się przewidzieć odpowiedzi na to pytanie.