Jeśli szukasz prostego sposobu na ochronę lub oczyszczenie z negatywnej energii, mamy dla ciebie prosty sposób, idealny na obecną porę roku. Wystarczy, że poszukasz jednej, popularnej rośliny i przyniesiesz jej część do domu. Ta jesienna gałązka zdejmie z ciebie wszelkie klątwy i uroki. Uważaj tylko na 1 haczyk, inaczej działania mogą obrócić się przeciwko tobie. Przeczytaj uważnie, co trzeba zrobić.

Jaka jesienna gałązka zdejmie z ciebie wszelkie klątwy i uroki?

Jesienią niektóre rośliny wyjątkowo przyciągają nasz wzrok. Znane są zazwyczaj ze swoich właściwości zdrowotnych, ale większość z nich kryje też wiele właściwości magicznych. Jedną z takich wyjątkowych roślin jest głóg. Od wieków uznawano go za świętą roślinę. Już nasze babcie dobrze wiedziały, że warto zbierać go i przechowywać, m.in. jako magiczną jesienną gałązkę.

Właściwości magiczne głogu to przede wszystkim ochrona, oczyszczanie i odstraszanie złych mocy. Już taka jedna jesienna gałązka zdejmie z ciebie wszelkie klątwy i uroki oraz zabezpieczy przed nimi na przyszłość. Głóg ma też wiele innych magicznych zalet:

  • głóg przynosi szczęście i pomyślność,
  • krzew głogu przed domem chroni go przed nieszczęściami,
  • gałązka głogu ma pomóc wyleczyć złamane serce po rozstaniu lub odrzuceniu,
  • listki głogu pomagają wywróżyć przyszłość,
  • gałązka głogu przy wejściu nie wpuszcza "złego" do domu.

Aby użyć jesiennej gałązki głogu do zdejmowania klątw i uroków, wystarczy zebrać 3 gałązki krzewu. Następnie gałązkami należy omieść się od głowy do stóp 7 razy z każdej strony. Po tych czynnościach gałązki trzeba szybko spalić, a pozostałości wyrzucić daleko od domu.

Zobacz też:

Magiczne właściwości głogu – uwaga na 1 haczyk

Niegdyś wierzono, że w krzewach głogu żyją pomocne duchy, które zapewniają roślinie jej magiczne właściwości. Z ich pomocą można korzystać z wymienionych wyżej zalet głogu. Jest jednak 1 ważny warunek, który trzeba spełnić.

Przed zebraniem gałązek głogu, listków lub owoców, należy koniecznie poprosić roślinę i zamieszkujące ją duchy o zgodę. Można również podziękować z góry za dary i magię, którą się podzieli. Niektórzy wskazują też, że należy zostawić drobny upominek pod krzewem. Jeśli zapomnimy wykonać tego znaczącego gestu, krzew nie podzieli się swoją magią, ale to nie najgorsze, co może się stać.  Gdy ktoś zupełnie zignoruje te wskazówki, głóg może zadziałać odwrotnie – zamiast oczyszczać i pomagać, będzie ściągał pecha i uroki.

Zobacz także:

Przeczytaj też: