Zabieg O-shot – co to jest?

Tkanka pochwy często się zmienia w wyniku starzenia się lub po porodzie. O-shot to zabieg, który pomaga kobietom na całym świecie. Wykorzystując innowacyjną technologię opartą na osoczu bogatopłytkowym lub fibrynie bogatopłytkowej, krew pacjentki jest pobierana, a następnie wstrzykiwana do ściany pochwy i łechtaczki. Płytki krwi zawierają wiele czynników wzrostu i składników odżywczych. Z zabiegu O-shot korzystają kobiety, których funkcje seksualne uległy pogorszeniu. To całkowicie naturalna, bezbolesna i niechirurgiczna procedura, która może odmłodzić oraz ożywić skórę pochwy i łechtaczki, zapewniając ich znacznie lepszą czułość i zwiększając popęd seksualny. Zabieg O-shot jest również skutecznym sposobem leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, które może wystąpić podczas aktywności fizyczne. Wiele kobiet traci też mocz podczas śmiechu, kaszlu lub kichania. Jest to spowodowane osłabieniem mięśni zwieracza, co może być następstwem porodu. Zabieg O-shot aktywuje komórki macierzyste w tym obszarze i tkanki mięśniowe regenerują się, stają mocniejsze co może zapobiec niekontrolowanemu przepływowi moczu.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg O-shot?

Zabieg O-shot pomoże kobietom skarżącym się na:

 • trudności w osiągnięciu orgazmu,

 • bolesny stosunek płciowy,

 • niskie libido,

 • kłopoty z pobudzeniem seksualnym,

 • suchość i wiotkość pochwy,

 • liszaj twardzinowy,

 • nieszczelny pęcherz,

 • problem nietrzymania moczu podczas kichania, aktywności fizycznych i śmiechu.

Jak wykonuje się zabieg O-shot?

Zabieg O-shot trwa około 20-60 minut i obejmuje wstępną konsultację z lekarzem i leczenie. Podczas wampirzego liftingu miejsc intymnych pacjentki odczuwają niewielki ból lub lekki dyskomfort. Na początku klientkom pobierana jest krew z ramienia w taki sam sposób jak przy każdym badaniu krwi. Następnie ta próbka jest wirowana w wirówce, która pomaga oddzielić czerwone krwinki od pozostałych składników i tak otrzymywane jest osocze bogatopłytkowe. Często zamiast niego do wykonania zabiegu O-shot stosuje się także fibrynę bogatopłytkową. Ten składnik uzyskuje się jednak wolniej i dzięki temu w jej składzie pozostają też np. leukocyty i komórki macierzyste.

Przechodząc do leczenia właściwego, najpierw na pochwę nakładany jest krem odrętwiający, który ma za zadanie znieczulić ten obszar. Następnie osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w okolice łechtaczki i do obszaru górnej pochwy uważanego za punkt G. Lekarz używa do tego celu małej igły. Po ostrzykiwaniu skóry tą substancją uwalniane są czynniki wzrostu powodujące szybkie gojenie tkanki i jej odmłodzenie.

W przypadku problemu z nietrzymaniem moczu lekarz wstrzykuje osocze bogatopłytkowe do przestrzeni wokół cewki moczowej. Te zastrzyki uwalniają siedem różnych czynników wzrostu, które aktywują komórki macierzyste, aby stymulować tkanki do regeneracji i naprawić te uszkodzone.

Zobacz też: Ginekologia estetyczna: na czym polega i w czym może ci pomóc?

Zabieg O-shot – jakie daje efekty?

Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego do miejsc intymnych, komórki zaczynają się regenerować i dochodzi do odmłodzenia tkanek pochwy. Możemy też odczuwać natychmiastowy wzrost pożądania seksualnego, ale pełne efekty poprawy pobudzenia pochwy zazwyczaj odczuwa się po około 2-3 miesiącach. Po tym okresie polepsza się jej wrażliwość, nawilżenie, a także zwiększa się kobiece libido. Pacjentki czerpią więc lepszą satysfakcję seksualną podczas kontaktów intymnych, a ból podczas stosunku staje się o wiele mniejszy.

Wiele kobiet niemal natychmiast odczuwa też poprawę w utrzymaniu moczu, a problemy związane z nieszczelnym pęcherzem często ustępują.

Rezultaty zabiegu O-shot mogą się różnić w zależności od pacjentki, ale zazwyczaj trwają od 14 do 18 miesięcy.

Zabieg O-shot – jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem wampirzego liftingu miejsc intymnych należy dostarczyć organizmowi dużą ilość wody – przynajmniej 1,5 litra, a 7 dni przed zabiegiem O-shot nie powinno się stosować leków przeciwzapalnych i Aspiryny.

Jak dbać o siebie po zabiegu O-shot?

Po zakończeniu leczenia osoczem bogatopłytkowym możemy wrócić do normalnych codziennych czynności. Pamiętajmy jednak by tuż po zabiegu zrezygnować z uprawiania sportu oraz na jakiś czas wstrzymać się z basenem czy sauną. Należy także zrezygnować z życia seksualnego, co ginekolog uzgadnia szczegółowo z pacjentkami.

Zabieg O-shot – przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy się na zabieg O-shot, warto przyjrzeć się przeciwwskazaniom, które wykluczają jego wykonanie, a są nimi:

 • ostre zapalenie wątroby lub jej marskość,

 • ciąża i okres karmienia piersią,

 • białaczka,

 • choroby krwi w tym zaburzenia krzepliwości,

 • nowotwór,

 • miesiączka,

 • infekcje dróg rodnych.

Zabieg O-shot – cena

Koszt zabiegu O-shot zależy od cennika danej kliniki i może on wynosić od 1500 do 2500 złotych.