Gdy opadasz z sił i potrzebujesz regeneracji, warto skorzystać z wiedzy znanej już naszym słowiańskim przodkom. Korzystali oni z mocy natury, by wzmacniać ciało i ducha za pomocą okolicznych roślin i drzew. Ta gałązka oczyści cię ze zmartwień i trosk. Zapewnia ochronę przed złymi mocami, nieszczęściami i pechem. Przekonaj się o jej właściwościach.

Jaka gałązka oczyści cię ze zmartwień?

Niegdyś uważano ją za święte drzewo, które zesłano na świat, by leczyć ciało i duszę. Z jej mocy korzystano do dbania o samopoczucie, zdrowie, urodę, a nawet dobry charakter. Brzoza jest symbolem życia, młodości i płodności, a także odrodzenia, powodzenia, szczęścia i obfitości. Jej gałązki wykorzystywano przy strojeniu domów na święta i różne inne okazje. Witki brzozowe miały chronić dom przed wszelkim złem, nieszczęściami, pożarami i piorunami, odwracać uroki i przynosić dobrobyt do gospodarstwa. Pisaliśmy już wiele na temat ochronnych właściwości drewna brzozowego, które dodaje sił i wspomaga energię. Brzoza ponadto wykazuje działanie:

  • dodaje sił, wzmacnia i oczyszcza ze zmartwień,
  • nadaje spokój i ukojenie,
  • zapewnia witalność, dobrą energię,
  • odstrasza złych ludzi, wampiry energetyczne, duchy nieczyste, siły piekielne i inne złe moce,
  • chroni dom od żywiołów i przykrych wypadków,
  • pobudza wzrost roślin i obfitość plonów w ogrodach.

Warto spędzać czas w pobliżu jego wyjątkowego białego drzewa, by poczuć się lepiej. W momentach wyjątkowego przemęczenia, poczucia niepokoju i obaw poleca się skorzystać z rytuału oczyszczania gałązkami brzozowymi.

Zobacz też:

Rytuał oczyszczania gałązkami brzozowymi

Dostojna brzoza słynie z tego, że rośnie w nawet najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Dzięki temu uważa się ją za wyjątkowe drzewo, które promieniuje siłą, wytrwałością i mocą. Jej gałązki wykorzystuje się do ochrony i wzmocnienia. Nie bez powodu są popularne jako dodatek w saunie i przy kąpielach. Witki brzozowe działają oczyszczająco zarówno na ciało, jak i na duszę. Z ich pomocą dasz wytchnienie umysłowi i sercu. Wykonaj rytuał z gałązkami brzozowymi, który oczyści cię ze zmartwień. Do jego przeprowadzenia potrzebujesz kilku gałązek brzozy z listkami, najlepiej młodymi i pełnymi dobroczynnych soków.

  1. Gałązki zbierz w wiązkę, możesz związać je sznurkiem.
  2. Zamknij oczy i przesuwaj "miotełką" brzozową po swoim ciele od głowy do stóp, u dołu otrząsając gałązki, "wymiatając" złą energię.
  3. W ten sposób omieć całe ciało kilka razy, aż poczujesz spokój i ukojenie.
  4. Po skończonym omiataniu gałązki wyrzuć z dala od domu.

Wykonuj takie oczyszczanie gałązką brzozową zawsze, gdy czujesz się przytłoczona, zasmucona i bezradna. Pozwoli to na pozbycie się negatywnych myśli, rozwiązanie problemów i lepsze samopoczucie.

Sprawdź także:

Zobacz także: