Prawie każda kobieta kocha biżuterię. Dodatki takie jak kolczyki, naszyjniki, pierścionki i bransoletki sprawiają, że można poczuć się piękniej i pewniej. To, jakie wybieramy ozdoby, wiele mówi o nas samych. Niektóre kamienie czy metale mogą zaś nieść za sobą pewne ukryte przesłanie. Pewna popularna biżuteria skazuje na samotność. Ten, kto ją nosi, nie ułoży sobie życia. Przeczytaj, co ma negatywne działanie na miłość.

Jaka biżuteria skazuje na samotność?

Biżuteria z naturalnych kamieni i minerałów dodają uroku oraz nutki tajemniczości. Najlepiej dobierać akcesoria odpowiednio do znaku zodiaku, żywiołu, a także symboliki danego materiału. Warto znać ich energię, symbolikę i historię. Nie każdemu bowiem pasują wszystkie kamienie i metale. Niektóre kryją w sobie negatywne wibracje. Jak pisaliśmy wcześniej, unikać należy głównie biżuterii z opalem, który ściąga nieszczęścia, a także ozdób z perłami, które podobno przynoszą łzy. Niewskazane są zwłaszcza na weselach.

Podobno wyjątkowego pecha przynoszą czarne perły, które noszącą je osobę skazują na samotność. Czarne perły są wyjątkowo rzadkie, przez co drogocenne, a także niezwykle eleganckie. Wydają się idealną ozdobą dla kobiety, jednak przesądy głoszą, że ten, kto je nosi, nie ułoży sobie życia osobistego. Podobno czarne perły wiążą się z negatywną energią, która wpływa na różne sfery życia. Blokują miłość, a także utrudniają porozumienie z drugim człowiekiem.

Zobacz też:

Jak czarne perły wpływają na ludzi?

Według specjalistów perły kumulują sobie wiele przeciwstawnych znaczeń. Przez jednych uznawane są za anielskie łzy, przez innych zaś za cuda natury. Przesądy dość jednoznacznie wiążą perły z symbolem pecha. Podobno czarne perły mają być przeciwieństwem białych, przez co przynosić szczęście. Najczęściej jednak uznaje się je za jeszcze gorszy znak niż jasne perły. Właściwości magiczne czarnej perły opisuje się zazwyczaj w taki sposób:

  • odpycha miłość i powoduje problemy w związkach,
  • pobudza egoizm i konflikty,
  • zakłóca szczerość i przepływ informacji,
  • potęguje chciwość i pragnienie bogacenia się kosztem innych,
  • izoluje od ludzi, dodaje dystansu i krytyki w zachowaniu.

Czarne perły nie są wskazane zwłaszcza osobom młodym i poszukującym swojej bratniej duszy. Lepiej także unikać dawania ich w prezencie. 

Sprawdź także:

Zobacz także: