Polska firma LekSeek stworzyła ciekawą darmową aplikację "Cecha bobasa", którą możecie pobrać na Android oraz iOS. Dzięki niej przyszli rodzice mogą sprawdzić, jakie cechy będzie miało ich dziecko. Można dowiedzieć się jaką grupę krwi oraz jaki kolor oczu będzie miało dziecko. Dodatkową funkcją aplikacji jest ocena prawdopodobieństwa nietolerancji laktozy.

Sprawdź, jak będzie wyglądało twoje dziecko

Jak to możliwe? Na podstawie genetycznych zależności, które widać gołym okiem. Podając kolor oczu, grupę krwi i rh rodziców oraz dziadków zobaczycie jakie jest prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało daną grupę krwi / kolor oczu. W przypadku nietolerancji laktozy, należy podać wymagane informacje na temat zwyczajów żywieniowych i alergii rodziców, a potem sprawdzić orientacyjny wynik.

Aplikacja może się okazać przydatna w czasie planowania rodziny. Jeśli oczywiście umieramy z ciekawości do kogo będzie podobny noworodek. Musimy przyznać, że aplikacja "Cecha bobasa" wygląda naprawdę interesująco i działa na zasadzie dużego prawdopodobieństwa. Używałybyście?