Pieniądze i bezpieczeństwo finansowe to temat bliski niemal każdemu z nas. Podstawa to dobra praca i pewne źródła dochodu. Jak wspomóc swoje zarobki i dobrą passę? Szczęśliwe amulety i talizmany to sposób, by wykorzystać przesądy o pieniądzach na naszą korzyść. Ta 1 rzecz w portfelu sprawi, że przyciągniesz pieniądze – postaw na... dolara. Sprawdź, jak zadziała na finanse.

Jaka 1 rzecz w portfelu sprawi, że przyciągniesz pieniądze?

Pisaliśmy już o różnych pomysłach na przyciąganie bogactwa przez przedmioty w portfelu noszone na szczęście. Ostatnio popularne pomysły to sprawdzanie numeru seryjnego banknotu oraz rytuał oczyszczania pieniędzy noszonych przy sobie. Istnieje sporo pomysłów na to, jak wspomóc swoje finansowe powodzenie. Miejskie legendy głoszą, że w portfelu warto nosić dolara. Może to być dowolny banknot w tej amerykańskiej walucie, np. banknot o wartości 1 dolara. Według przesądów dolar przyciąga pieniądze, zapewnia bezpieczeństwo finansowe i ogólne powodzenie. Dolary symbolizują bogactwo i dobrobyt. W wielu krajach zielony banknot to dobrze znany "magnes na pieniądze". Stanowi amulet finansowy, a także ciekawy dodatek do portfela. 

Zobacz też:

Dlaczego akurat ten banknot przyciąga pieniądze?

Waluta Stanów Zjednoczonych Ameryki od zawsze kojarzy się z bogactwem i dobrobytem. W wielu krajach uznawany jest za uniwersalny środek płatniczy, pożądany w korzystnej wymianie walut. Z powodu tych skojarzeń także w Polsce uznawano go za coś więcej niż pieniądze, a niejako za "przepustkę" do luksusu i bogactwa. To jednak nie wszystko. Banknot dolarowy posiada zielony kolor, który tradycyjnie powiązany jest ze szczęściem, powodzeniem, dobrymi finansami i spokojem. Dolar posiada też szereg znaków na papierze, które wiele osób uznaje za dobrą wróżbę. Najwięcej z nich posiada banknot o wartości 1$. Dlatego też warto mieć go na szczęście. Znaki na banknocie dolarowym to m.in.:

  • orzeł – symbol siły i mocy
  • piramida – znak powodzenia
  • strzały – walka
  • gałązka oliwna – pokój i bezpieczeństwo, a także bogactwo i płodność
  • Oko Opatrzności – boska opieka
  • liczba 13 – zmienna passa
  • gwiazdy – symbol losu i fortuny
  • pajęczyna/sowa – znaki mądrości, ale i tajemnicy

Takie postrzeganie banknotu sprawia, że dolar stanowi amulet na finansowe szczęście. Wiele przesądów o pieniądzach na podstawie tych symboli odczytuje jego energię przyciągania pieniędzy i powodzenia w banknotach dolarowych. Dolar stanowi też dobrą opcję na inwestycję, a także na prezent. Może warto spróbować?

Sprawdź także:

 

Zobacz także: