Czasem bywa tak, że pieniądze zdają się od nas uciekać. Mnożące się wydatki na dziesiątki małych spraw sprawiają, że nagle w portfelu czy na koncie pojawia się pustka. Aby ograniczyć dziwne i niewytłumaczone ubytki w domowym budżecie, zadbaj o przepływ energii związanej z finansami we własnym mieszkaniu. Według przesądów ta 1 rzecz w domu sprawia, że uciekają ci pieniądze. Jak najszybciej sprawdź... swoją kuchnię i łazienkę.

Co odpowiada za wyciekające pieniądze?

Zadbaj o zabezpieczenie domowego budżetu, zamykając strefy odpływu drobnych kwot. Najważniejsze w tej kwestii są w domu kuchnia i łazienka. Według przesądów, a także feng shui, za uciekanie pieniędzy odpowiedzialne są kapiące krany i otwarta toaleta. Wyciekająca woda oznacza niekontrolowany odpływ środków pieniężnych z gospodarstwa domowego. Jak najszybciej należy naprawiać związane z wodą nieszczelne instalacje, rury, krany i miejsca dodające wilgoci. Nadmierne zużycie wody w końcu faktycznie wiąże się z wyższymi rachunkami. Kolejna sprawa to otwarta klapa toalety, przez którą mogą uciekać pieniądze. Gdy toaleta nie jest używana, deska powinna być zawsze opuszczona, a przykrywa zamknięta.

Zobacz też:

Miejsca, przez które także "ucieka" gotówka

Sprawy finansowe będą lepiej zabezpieczone, gdy zadbamy o inne miejsca związane z wodą w naszym domu. Sprawdź te sprzęty i ich otoczenie:

  • Wilgotne łazienki koniecznie trzeba dosuszać, np. przy pomocy małych grzejników.
  • Umywalka, na której jest zbyt dużo przedmiotów, zagracona, uszkodzona to miejsce, które blokuje dopływ gotówki.
  • Kuchenny zlew pełen naczyń zaburza energię przepływu finansów.
  • Brudny piekarnik, który łączy strefy wody i ognia, zamyka ścieżki pieniędzy.
  • Zlew zbyt blisko kuchenki i piekarnika, podobnie zaburza przepływ wodnej energii.

Sprawdź też: