Często nie zdajemy sobie sprawy, że zewsząd otaczają nas znaki, wróżby i symbole. Dawne przesądy zwracają jednak uwagę na nawet najmniejsze sytuacje, które zwiastują odwrócenie się fortuny. To dlatego każdy dzień tygodnia ma swoje zwyczaje. Pewna 1 rzecz przynosi pecha we wtorki. Nie rób tego pod żadnym pozorem, inaczej czeka cię dzień pełen wpadek. Przeczytaj, czego unikać w pechowy wtorek.

Co przynosi pecha we wtorki?

W europejskiej tradycji nie tylko piątek kojarzy się z pechem, ale jest to równie mocno pechowy wtorek. Już tysiące lat temu w Grecji obliczono na podstawie astrologii, że w ten dzień planety wyjątkowo nie sprzyjają ludzkim działaniom. Dodatkowo jedno działanie wzmacnia niefortunny charakter drugiego dnia tygodnia. Ma ono związek z naszą garderobą.

Przesądy głoszą, że jedna rzecz przynosi pecha we wtorek – noszenie nowych ubrań. Niezależnie od części stroju, zakładanie nowych ubrań we wtorek zapowiada kłopoty. Pech we wtorek objawia się zniszczeniem odzieży, ryzykiem poplamienia, przypalenia żelazkiem, oderwaniem guzików, a nawet możliwością podziurawienia rzeczy. Chwalenie się nowymi ubraniami we wtorek przynosi negatywne efekty, ponieważ nie tylko nie ma szans przetrwać w nienaruszonym stanie, ale ściąga na nas różne drobne wypadki. Co jeszcze czyha na nas tego dnia?

Zobacz też:

Co jeszcze czeka nas w pechowy wtorek?

Ludowe wierzenia o pechowym wtorku wywodzą się z tradycji greckiej, ale możliwe, że ich źródło leży jeszcze głębiej. Podobne przesądy przestrzegające przed noszeniem nowych ubrań we wtorki istnieją, m.in. w Indiach. W tym kraju drugi dzień tygodnia również uważany jest za dość nieszczęśliwy i obłożony jest różnymi zakazami i nakazami. Co jeszcze nie jest zalecane w pechowy wtorek?

  • kupowanie nowych ubrań,
  • wizyta u fryzjera i zmiana fryzury, a zwłaszcza obcinanie włosów,
  • kupowanie i noszenie nowych butów.

Czy można przełamać złą wróżbę o pechowym wtorku? Jeśli potrzebujesz założyć nowy strój we wtorek, istnieje pewien sposób na odwrócenie pecha. Należy kupić lub odebrać daną rzecz wcześniej i testowo ponosić ją najpierw w inny dzień, np. tylko w domu. W ten sposób ubranie "straci" na nowości, a my będziemy bezpieczni od wtorkowego pecha, który może zagrozić modnej rzeczy. Warto mieć to na uwadze, tak na wszelki wypadek, by nie ściągnąć pecha w ważny dla nas dzień.

Sprawdź także:

Zobacz także: