Nie wszyscy wiedzą, że każdy dzień tygodnia sprzyja innym działaniom, energii, a nawet... kolorom. Nie chodzi tylko o piątek trzynastego. Wspominaliśmy już, że we wtorki niewskazane jest noszenie nowych ubrań, a w środy warto założyć niebieski element ubioru na szczęście. Okazuje się, że także czwartek ma specjalne znaczenie. Warto wypróbować ten przesąd na własnej skórze. Podobno jedna rzecz przynosi pecha w czwartki - czerwone ubrania. Unikaj tego za wszelką cenę, inaczej dopadnie cię niepowodzenie.

Jaka rzecz przynosi pecha w czwartki?

Czy zdarza ci się, że w pewne dni tygodnia powodzi ci się gorzej niż w inne? Być może winny jest temu twój ulubiony kolor. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, stary przesąd wskazuje, że każdy dzień tygodnia ma swój zakazany kolor, który psuje wszelkie plany. Spore znaczenie ma tu czwartek.

Okazuje się, że czerwony kolor ubrań przynosi pecha w czwartki. Jak to działa? W ten dzień każdy czerwony dodatek działa na niekorzyść podejmowanych prac i wyzwań. Wpływa nawet na straty pieniężne. Noszenie tego koloru zaburza energię czwartku, powodując pecha i niepowodzenia. Im więcej czerwonego, tym gorzej. Dlaczego tak się dzieje?

Zobacz też:

W czwartki unikaj czerwonych ubrań za wszelką cenę

Przesąd o pechowym czwartku w połączeniu z kolorem czerwonym wiąże się z określaniem energii dni tygodnia. Czwartek uznawany jest za dzień Fortuny, pieniędzy i spokoju ducha. Aura czwartku określana jest jako niebieska, zielona lub złota, ze względu na powiązanie z bogactwem. Kolor czerwony "gryzie się" z tymi odczytami i odbiera przepływ energii. W czwartki mocno zaleca się noszenie ubioru w kolorach stonowanych i zimnych.

Kolor czerwony w stroju i dodatkach warto zachować na piątek, dzień związany z energią miłości i namiętności. W taki sposób wzmocnimy powodzenie w sprawach sercowych i porozumienie w związku. Czerwony strój w piątek przyciągnie też szczęście w finansach.

Sprawdź także:

Zobacz także: