Czujesz niepokój przed występem, spotkaniem czy egzaminem? Przesądy głoszą, że pewien składnik może mieć zgubny wpływ na załatwienie sprawy, więc postaraj się nie pogorszyć sytuacji. Ta 1 rzecz przynosi pecha przed ważnym dniem. Nie rób tego pod żadnym pozorem. Sprawdź, czego musisz unikać.

Jaka rzecz przynosi pecha przed ważnym dniem?

Jak czujesz się przed ważnym momentem w życiu? Stres, niepokój i trema mogą towarzyszyć ci przed publicznym występem lub spotkaniem biznesowym. W takiej chwili łatwo popełnić błąd, który będzie miał wpływ na dalsze postępowanie. Przede wszystkim warto zachować jeden ważny przesąd, który dotyczy takich sytuacji. Od dawna znają do m.in. aktorzy i sportowcy. Przesąd głosi, że jedzenie orzechów przynosi pecha przed ważnym dniem. To wierzenie dotyczy każdego rodzaju orzechów. Co ważne, nie powinno się jeść orzechów dzień przed ani też w dniu ważnej dla nas sprawy. Przesąd ten dotyczy zwłaszcza sytuacji:

  • przed występem,
  • przed przemówieniem,
  • przed rozprawą w sądzie,
  • przed egzaminem,
  • przed zawodami sportowymi.

Przesąd o pechowych orzechach dobrze znany jest w teatrze. Aktorzy w dzień występu tradycyjnie unikają wszelkich potraw zawierających orzechy. Dotyczy to także piosenkarzy, prezenterów, a nawet prawników. Jaki wpływ mają te przekąski i dlaczego orzechy przynoszą pecha przed ważnym dniem? Na ten temat istnieje kilka teorii.

Zobacz też:

Dlaczego orzechy przynoszą pecha przed występem?

Wiele rodzajów orzechów uznaje się za dobry znak i doskonałą przekąskę. Pisaliśmy już na temat orzechów włoskich, które stanowią talizman na szczęście w finansach oraz o migdałach, które przyciągają pieniądze. Z orzechami związane jest również drzewo bogaczy. Nie zawsze jednak orzechy stanowią dobry znak, a wręcz mogą przyczynić się do wielkiego pecha. Jak pisaliśmy, jeden z przesądów głosi, że jedzenie orzechów przynosi pecha przed ważnym dniem. Dlaczego orzechy są pechowe w takiej sytuacji? Specjaliści od ludowych wierzeń tłumaczą ten przesąd na kilka sposobów:

  • Orzechy są powiązane ze szczęściem, ale tylko jako symbol. Zjedzenie orzechów przed ważną chwilą to zjedzenie swojego szczęścia, czyli jego usunięcie.
  • Osoby pracujące głosem twierdzą, że orzechy mogą wpływać na podrażnienie gardła i dlatego nie ryzykują ich jedzenia przed przemową lub śpiewaniem.
  • Przed ważnym spotkaniem czy załatwieniem spraw lepiej nie jeść orzechów ze względu na wizerunek – drobinki orzechów w zębach to może być mało przyjemny obraz.

Czy orzechy mogą przynosić pecha przed ważną chwilą? Niezależnie od tego, czy wierzysz w ich działanie, lepiej wystrzegać się tej przekąski przed występem, by bez obaw pokazać siłę głosu i nieskazitelny uśmiech.

Sprawdź także:

Zobacz także: