W najnowszym numerze „To Twój Moment” znajdziecie kilka ścieżek, którymi fajnie się podąża. Możesz znaleźć dla siebie jedną, a może wybierzesz się kilkoma z nich. Sprawdź, co cię porusza, co wywołuje twój uśmiech. Oto kilka tematów z najnowszego numeru, które mogą okazać się twoim kierunkowskazem:

- Jak fajnie żyć w pojedynkę! Myślicie, że każdy, kto żyje sam jest samotny? Nieprawda! Z życia w pojedynkę można czerpać mnóstwo radości. Przeczytajcie historię kobiety, która na pewnym etapie w życiu wybrała życie singla. Jest otoczona znajomymi, często w podróżach, bywa na randkach. Po prostu nie wiąże się. I ma mnóstwo radości ze swojego życia.

- Masz wiele powodów do radości. Myślisz, że do uśmiechu potrzeba szczęścia lub specjalnych okoliczności? Wcale nie! By się śmiać do rozpuku, czy nawet po prostu chichotać nie musisz być szczęśliwą osobą. Nie musisz mieć dobrego dnia. Nie czekaj na specjalne okoliczności. Śmiej się tu i teraz, nawet gdy nie wypada. Śmiech wyzwala a nawet wymusza wyzwolenie hormonów szczęścia. To zaś poprawia pracę serca, mózgu, koncentrację i daje same korzyści. Poczytaj jakie i spróbuj się trochę pośmiać.

- Każdy ma swoją ciemną stronę. Wiadomo, że najprzyjemniej myśl się o swoich zaletach. Nie ma jednak ani jednej osoby, która składa się z samych zalet. Im wcześniej to zrozumiesz i dopuścisz do siebie wiedzę o własnych trudnych, ciemnych emocjach, tym lepiej. Uznanie ich daje równowagę. Przekonaj się!

- Jak przygotować dom na wiosnę. Sezonowe zdobienie domu daje nie tylko odświeżenie wnętrza. To także zapraszanie pory roku do naszych przestrzeni, wpuszczenie wiosny przez balkon i ocieplenie, zazielenienie i ukwiecenie naszych domów. Kazdy sezon ma swoje piękne kolory i formy. Zobacz jak się nimi bawić!

- Suszone kwiaty w obrazach. Ze spaceru po parku czy łące przynieś trochę kwiatów, chwastów, roślin i spróbuj wyczarować z nich dzieło sztuki. W magazynie znajdziesz dokładną instrukcję jak krok po kroku przemieć suszone kwiaty w obrazy.

- Test - czy jesteś cierpliwa? To dobre czasy na to pytanie. Przyzwyczajeni do kupowania w 3 minuty, filmów „na życzenie”, fast foodów i innych przyspieszaczy życia, miewamy problem ze spokojnym czekaniem w kolejce czy ulicznym korkiem. A Ty? Też tak masz?

- Kintsugi czyli szuka naprawiania porcelany… lub życia. Ta piękna japońska sztuka sklejania pękniętej porcelany złotem to metafora naszego życia. Jesteśmy stworzeni do naprawiania i naprawdę do potrafimy. Nie ma co udawać, że nam zawsze wychodzi. Jeśli coś pęknie, po prostu to naprawiajmy. Relacje, innych i siebie. Poprawiajmy też chwile i nauczmy się znajdować w nich piękno. W tych niedoskonałych. Przeczytajcie, jak to robić.

- Ubierz się w pewność siebie. Ciągle czytamy o nowych trendach, które próbujemy czasem gonić, choć rzadko udaje nam się je złapać. Tymczasem najlepsza zmiana w szafie jaką możemy dla siebie zrobić jest prosta. SPójrz w lustro, przymierz ubranie i zapytaj: Lubisz się taką? Pasuje do ciebie? Do twojej osobowości? Jeśli tak, super. Jeśli nie - pożegnaj się z tym. Nie patrz na modę, trendy i zdjęcia modelek w identycznej sukience. Poczytaj rady naszych stylistek i stwórz WŁASNĄ szafę.

- Jak słuchać innych? Jak zwierzęta. Powstały badania, które mówią, że dzieci najszybciej uczą się czytać kiedy słuchają ich… psy. Naprawdę! Wiecie dlaczego? Bo zwierzęta nie oceniają, nie udzielają rad, nie mają uwag. Słuchają i czekają. A to otwiera nie tylko dzieci, które uczą się czytać. To działa na każdego. I można się tego nauczyć! Poczytajcie o tym, jak słuchać jak zwierzę.

- Podróż zamiast terapii. Czasem wystarczy spakować swoje kłopoty do plecaka i ruszyć przed siebie. Nie musi to być podróż w dzikie ostępy Nevady. Czasem wystarczy godzinny spacer po parku. Wietrzy głowę, dystansuje i daje nowe spojrzenia. W dodatku można iść z kimś. O tym czego ludzie szukają w podróżach dalekich i bliskich i co tam znajdują.

- Rowery, najpopularniejszy sport w Polsce. Skąd ta frajda, dla której porzuciliśmy fotele? Poczytajcie o przygodach początkującej rowerzystki na szlakach Irlandii a także o ciekawych polskich trasach rowerowych. I wsiadajcie na dwa kółka!

- Jak się kłócić, by wciąż się kochać - pytanie, które stawia sobie wiele osób unikających konfliktów. Tymczasem można się nauczyć mądrze kłócić i usłyszeć więcej, niż w normalnej rozmowie. Spróbujcie!

Te wszystkie sprawdzone pomysły znajdziecie w najnowszym wydaniu magazynu "To Twój Moment". Magazyn w sprzedaży od 10. kwietnia 2019.