Kiedy używasz maski do włosów wzmocnij jej działanie ciepłem. Pod jego wpływem łuski włosa się otwierają, a maska lepiej działa. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy to owinięcie włosów pokrytych maską folią, lub założenie czepka foliowego i podgrzewanie ich suszarką. Inny sposób to owinięcie ich uprzednio nagrzanym na grzejniku ręcznikiem. Zdradzimy też najlepszy sposób: nałóż maskę na włosy przed wejściem do sauny. Po wyjściu i spłukaniu preparatu twoje włosy będą gładkie jak nigdy!

Lakier lakierowi nie równy. Aby twoje włosy wyglądały zdrowo i naturalnie wybieraj lakiery z wyższej półki. Te najtańsze tworzą na głowie nieestetyczny hełm i trudno wyczesują się wieczorem. W rezultacie na drugi dzień będziesz miała we włosach jego suche resztki. Jeśli chcesz użyć lakieru tylko do przygładzenia fryzury – np. włosów związanych w kucyk spryskaj lakierem dłonie i lekko przeciągnij nimi po włosach. Efekt będzie bardziej naturalny, a ty zlikwidujesz odstające kosmyki.

Jeśli nie masz rano czasu na mycie włosów, a bez tego trudno ci ułożyć fryzurę spryskaj włosy rozpylaczem do wody (np. takim który używasz do kwiatków). Już lekko wilgotne włosy będzie łatwiej ułożyć, a wysuszenie ich zajmie ci tylko chwilkę.
Kiedy już myjesz włosy do końcowego płukania używaj tylko zimnej wody, możesz dodać do niej sok z cytryny. Powoduje to zamknięcie łusek włosów i dzięki temu będą lśniące i piękne.