Sztruks wraca tak samo jak wracają do mody lata 70. - luźne hippisowskie bluzki, szersze spodnie, botki na masywniejszej platformie i obcasie, duże okulary muchy czy dłuższe sukienki w kwiaty. Jest materiałem trudnym, ale wcale nie niewdzięcznym. Najczęściej sztruks występuje w odcieniach zieleni i brązu, całkiem nieźle wygląda też w kolorze czarnym. Jak powstaje sztruks? To nic innego jak wełna, specjalnie skręcona w tzw. kordy.

W XVIII wieku materiały na kształt sztruksu noszono na dworach, ale już w XIX był synonimem klasy robotniczej w Stanach - później pokochali go pełni nonszalancji artyści i studenci. W latach 20. 30. dosłownie wszystko było ze sztruksu - od czapek po spodnie, a w modzie było nosić się w stylu sportowej elegancji.

Sztruksowe spodnie i marynarki na jesień

Najmodniejsze są w tym sezonie większe, obszerne marynarki ze sztruksu, niczym z męskiej szafy i luźniejsze spodnie sztruksy. Możemy je nosić z bluzkami w kwiaty, białym t-shirtem i torebką listonoszką. Obszerna marynarka dobrze będzie też wyglądała ze spódnicą midi, a spodnie sztruksy pójdą w parze z granatowym płaszczem w marynarskim stylu.

 

Nie bójcie się sztruksu, może okazać się naprawdę wdzięczny w stylizacji!