Szczotkowanie ciała na sucho to stara, ale troche zapomniana metoda pielegnacji. Ma wiele zalet, warto więc ją stosować.
Szczotkowanie ciała pozwala nam na pozbycie się starego, martwego naskórka. Pobudza krążenie, pracę kanałów limfatycznych odpowiedzialnych za usuwanie z naszego ciała szkodliwych substancji. Poprawia koloryt skóry, odblokowuje pory, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji. Dodatkowo usuwa opuchliznę, ujedrnia, dodaje nam cennej energii i jest sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. No i do tego nic nie kosztuje. Musisz zainwestować jedynie w odpowiednią szczotkę.

Jaką szczotkę wybrać?
Najlepiej kupić szczotkę z włosia naturalnego. Nie może ona być zbyt miękka - inaczej masaż nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Szczotka nie może jednak drapać i kłuć - szczotkowanie ciała na sucho ma być dla nas przyjemnością, a nie katorgą. Do szczotkowania pleców możesz wybrać szczotke na specjalnej, długiej rączce. Najlepsze szczotki mają: The Body Shop, Rossmann, Super Pharm. Poszukaj też dobrze na stoisku kosmetycznym w TK Maxx, bywają i tam.

Jak i kiedy szczotkowac ciało?
Ciało możesz szczotkować w zasadzie codziennie, najlepiej przed prysznicem czy kąpielą. Pamietaj, żeby nie używać przed tym balsamu, nie zwilżać ciała wodą itp. Ciało musi być suche. Masaż wykonujemy kolistymi ruchami od prawej stopy w górę, zawsze w kierunku do serca (zgodnie z biegiem limfy). Jeśli chcesz możesz masować także twarz, ale szczotka powinna być miękka. Pierwsze efekty szczotkowania ciała na sucho poczujesz juz po pierwszym zabiegu, natomiast bardziej spektakularne rezultaty przyjdą po 2-3 tygodniach regularnego szczotkowania.     
 For Your Beauty, szczotka do kąpieli 12,99 pln i szczotka do masażu 10,99 pln, dostępne w drogeriach Rossmann.


 Okrągła szczotka z wygodnym uchwytem, włosie naturalne, The Body Shop, 35 PLN