Szczęśliwy kamień Skorpiona

Jaki jest szczęśliwy kamień dla Skorpiona? Każdy znak zodiaku ma przypisanych kilka minerałów i kamieni szlachetnych, które współgrają z jego życiową energią i pomagają mu osiągnąć szczęście i powodzenie w wielu dziedzinach życia. Do zodiakalnych kamieni Skorpiona zalicza się:

• hematyt,

• malachit,

• rubin,

• agat,

• opal,

• granat,

Zobacz także:

• obsydian.

Kamień zodiakalny dla Skorpiona - Hematyt

Jeśli zastanawiamy się, jaki kamień dla Skorpiona zapewni mu szczęście i powodzenie (z przymrużeniem oka), to jednym z oczywistych wyborów jest hematyt, znany również jako krwawnik. Jest to nic innego jak tlenek żelaza a jego charakterystyczną cechą jest ciemnoszary kolor i metaliczny połysk. Oczywiście, hematyt występuje również w innych barwach, jednak niezbędna jest do tego obróbka, która sprawia, że traci on na swojej naturalności. Zwolennicy medycyny alternatywnej twierdzą, że hematyt posiada właściwości usprawniające funkcjonowanie układu krwionośnego. Wiąże to się z jego ciekawą historią – niegdyś każdy żołnierz miał go przy sobie. Miał on za zadanie chronić przed śmiercią, a także tamować krwawienie w przypadku niebezpiecznych ran. Co istotne, hematyt jest dość popularnym minerałem, dlatego bez trudu możemy znaleźć naszyjnik, kolczyki czy bransoletkę z kamienia szczęśliwego dla Skorpiona.

Kamień zodiakalny dla Skorpiona – Malachit

Jednym z najładniejszych kamieni szczęśliwych dla Skorpiona jest malachit. Charakteryzuje się on intensywnie zielonym kolorem i unikalną strukturą, która widoczna jest po wypolerowaniu. Co ciekawe, jego magiczne moce zostały już okryte w starożytnym Egipcie, w którym kobiety wykorzystywały go w celach ochronnych przed złymi mocami. Malachitowi przypisuje się właściwości kojące i uspokajające, przez co często wykorzystuje się go przy różnych praktykach medytacyjnych. Zodiakalny Skorpion zawsze powinien nosić go przy sobie, gdyż kamień ten ma magiczną moc, która dodaje pewności siebie i zapewnia wewnętrzną równowagę. Malachit uznawany jest również za amulet podróżnych – pomaga on obniżyć lęk przed lataniem, a przy tym również chroni przed złymi intencjami i złym spojrzeniem. Samotny Skorpion powinien nosić go przy sercu, gdyż zwiększa on szanse znalezienia drugiej połówki. Z kolei Skorpion w parze, stosując się do tego zalecenia, może stworzyć szczęśliwy związek. 

ZOBACZ TAKŻE:

Kamień zodiakalny dla Skorpiona - Rubin

Jeśli zależy nam na tym, by prezent dla zodiakalnego Skorpiona był naprawdę drogocenny i niepowtarzalny, to podarujmy mu rubin. Jest on stosunkowo często wykorzystywany w jubilerstwie, dlatego nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem wyrobów biżuteryjnych z niego. Rubin nazywany jest też czerwonym korundem w głównej mierze ze względu na swoją intensywnie czerwoną barwę, lekko wpadającą w bordo. Jak przystało na kamień szlachetny o czerwonym kolorze, jest on symbolem miłości – dlatego też świetnie pasuje jako prezent dla zakochanego Skorpiona. Oprócz tego rubin przynosi szczęście i powodzenie. Podobnie jak malachit chroni on też przed nieprzychylnymi spojrzeniami i negatywną energią. Co ciekawe, uznaje się go za kamień motywacyjny, gdyż pomaga on osiągnąć zamierzony cel.

Kamień zodiakalny dla Skorpiona - Agat

Kolejnym nietuzinkowym kamieniem szlachetnym dla Skorpiona jest agat. Jest to jeden z popularnych minerałów, który niegdyś wydobywano w Sycylii. Jest on uznawany za kamień równowagi – zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej. Wykazuje właściwości uspokajające i wyciszające, a także pozytywnie wpływa na nasz intelekt, wspomagając pamięć i koncentrację. Będzie on strzałem w dziesiątkę dla Skorpionów, które nie mogą pozbierać się po zawodzie miłosnym – jego zadaniem jest dodawanie odwagi w zaczynaniu od nowa. Agat sprzyja też wyciszeniu i duchowego oczyszczeniu, dlatego też z powodzeniem można wykorzystywać go podczas medytacji. Co więcej, może być on skuteczny w walce z bezsennością i koszmarach sennych.

Kamień zodiakalny dla Skorpiona - Opal

Opal cieszy się coraz większą popularnością w branży jubilerskiej – w głównej mierze ze względu na swój niepowtarzalny wygląd. Jest on unikatowym kamieniem szlachetnym, a zarazem jednym z najdroższych (sic!). Uznaje się go za amulet szczęścia, a starożytności wierzono, że jest kawałkiem nieba… Ten kamień zodiakalnego Skorpiona pobudza kreatywność, uwalnia od negatywnych myśli i poprawia pamięć. Jest on synonimem intuicji, wyobraźni i zmysłowości. Poleca się go dla osób, które chcą spojrzeć w głąb siebie. Oprócz tego wierzy się, że wykazuje on również właściwości zdrowotne. Niegdyś opal wykorzystywano do leczniczych mikstur, które miały pomagać osobom zmagającym się z koszmarami sennymi. Obecnie zaś jego aspekty prozdrowotne traktuje się raczej jako ciekawostkę. Niemniej jednak z całą pewnością o miano najpiękniejszego kamienia dla zodiakalnego skorpiona może rywalizować z Malachitem.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kamień zodiakalny dla Skorpiona - Granat

Granat, podobnie jak opal, jest niezwykle cennym kamieniem szlachetnym. Jego charakterystyczną cechą jest ciemnobordowa barwa, która odpowiada kolorowi ziarenek granatu – owocu (stąd też jego osobliwa nazwa). Jeśli chcemy podarować zodiakalnemu Skorpionowi, wyrób biżuteryjny z granatu, to musimy przygotować się na niemały wydatek. Granat to idealny kamień dla osób, które chcą spróbować w życiu czegoś nowego, ale boją się spróbować. Jest on symbolem zmiany, a dodatkowo emanuje pozytywną energią, która pomaga walczyć z własnymi demonami. Entuzjaści medycyny alternatywnej twierdzą, że granat pozytywnie wpływa na pracę układu trawiennego. Ma pozytywnie działać również regulująco na gospodarkę hormonalnej czy na problemy reumatyczne. Niemniej jednak te doniesienia warto traktować z przymrużeniem oka.

Kamień zodiakalny dla Skorpiona - Obsydian

Obsydian to zdecydowanie najmniej znany kamień szlachetny dla Skorpiona. Nie jest on tak popularny z tego względu, że stosunkowo rzadko wykonuje się z niego biżuterię. Za to wykorzystuje się go do tworzenia różnych rękodzieł. Obsydian to tak naprawdę skała, która zbudowana jest z… szkliwa wulkanicznego. Charakteryzuje się ona intensywnie czarną barwą i niekiedy drobnymi – szarymi – plamkami. Prawdziwym okazem jest obsydian tęczowy, który pod wpływem światła, mieni się na różne kolory. Wedle wierzeń jest on znakomitym kamieniem dla Skorpiona, który jest osobą wrażliwą na piękno. Zadaniem tego nietuzinkowej skały jest ochrona przed złą energią oraz dodawanie sił w zmierzaniu się z codziennymi przeciwnościami losu. Dodatkowo obsydian pomaga zwiększyć optymizm i wiarę we własne możliwości. Co ciekawe, niegdyś w Meksyku wykorzystywano go w celu pomocy do zapamiętywania snów.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ: