Wyjątkowo przyjemny zabieg, dający szybkie efekty, wystarczy kilka zabiegów aby na wakacjach czuć się wyjątkowo.
Niechirurgiczne  i trwałe odmładzanie (thermolifting) skóry twarzy i ciała - Zaffiro.
Pobudzone promieniami podczerwonymi IR włókna kolagenowe wracają do młodzieńczej formy.

Zaffiro

 • Ujędrnia skórę, efekt widoczny już podczas zabiegu
 • Usuwa zmarszczki natychmiastowo, skóra zagęszcza się, zwiększa się jej napięcie i elastyczność 
 • Likwiduje obwisy
 • Zwiększa zawartość kolagenu o około 30%, efekt odmłodzenia pogłębia się w ciągu kolejnych miesięcy po zabiegu i trwa całe lata (końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu)
 • Podnosi opadające policzki
 • Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe
 • Poprawia owal twarzy
 • Rzeźbi kształt ramion i ud
 • Obkurcza pociążowy brzuszek
 • Modeluje obszar nad kolanami 
 • Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.

Zasada działania Z wiekiem spada drastycznie ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm), powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 70°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Daje efekt zwiększenia gęstości skóry, liftingu.  

Przebieg zabiegu  

Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponownie schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący, miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C. Niezwykle istotne są także zabiegi kończące i towarzyszące, które potęgują i utrwalają efekty liftingu. Polegają one na nałożeniu maseczki z ektoliny, kwasu hialuronowego i DNA z alg morskich oraz obejmują kurację z witaminą C, która wspomaga syntezę kolagenu.  

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Dzięki dwustopniowemu systemowi chłodzenia, podczas emisji podczerwieni i masażu coolerem na koniec, skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Całkowite bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący, który w pełni kontroluje przenikanie podczerwieni do wnętrza skóry, bez naruszenia naskórka. Zabieg nie narusza otaczających naczyń krwionośnych, tkanek ani nerwów. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych a także tych z problemami naczyniowymi, której wygląd można dzięki zabiegowi nawet poprawić.  

Zobacz także:

Zabieg Zaffiro przeznaczony jest profilaktycznie dla osób między 25-35 roku życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz jest przeznaczona dla osób po 35 roku życia. Serię zabiegów na ciało można zastosować również u osób młodszych, np. kobiet po ciąży. Przeciwwskazaniem do stosowania Zaffiro  jest ciąża i okres karmienia piersią, wkładka wewnątrzmaciczna przy zabiegu na brzuch, otwarte rany, choroby nowotworowe, implanty, przebyty zabieg złotych nici oraz okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botox, restylane itp.)‏

Zaffiro skutecznie odwraca proces starzenia się skóry.

Klinika Ambroziak Estederm
Al. Gen. W. Sikorskiego 13
02-758 Warszawa
Telefon: + 48 22 111 50 05; +48 726 101 000,
mail: recepcja@klinikaamroziak.pl

artykuł sponsorowany