Wzruszająca nowa świąteczna reklama IKEA

Nowa wideo kampania na święta IKEA ma zachęcać do wsparcia jednej z dwóch organizacji – „Stowarzyszenia mali bracia Ubogich” oraz polskich Banków Żywności. Te ostatnie już po raz 23. organizują świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących.

IKEA we wzruszającym świątecznym spocie „Święta wśród ludzi, nie wśród mebli” zwraca uwagę na często zamiatany pod dywan problem – samotność starszych ludzi. Szwedzki gigant chce przekonać Polaków do tego, że w Święta ważniejsze od dekoracji i gwiazdkowego anturażu są relacje z bliskimi, obecność drugiej osoby.

„Zaprosiliśmy do współpracy dwie wyjątkowe organizacje, ponieważ są ekspertami we wsparciu potrzebujących. Nasze wspólne działania mogą pomóc samotnym seniorom, nie tylko w te Święta, pozostawać w bliskości, wśród ludzi.” – mówi Katarzyna Broniarek, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

Na specjalnej stronie dedykowanej akcji IKEA na święta można przekazać datek na obie organizacje, w samych sklepach stacjonarnych akcja też jest szeroko komunikowana. Genialny i bardzo ważny spot, który wyciśnie łzy z niejednych oczu.