Mała czarna na wesele? Zdania są podzielone!

Wbrew obiegowej opinii, mała czarna nie sprawdzi się w każdej kreacji, a zdania na temat tego, czy powinno się ją zakładać na wesele to od wielu lat temat wielu dyskusji. Wynika to z tego, że w naszym kręgu kulturowym wciąż nie brakuje osób, które twierdzą, że czerń na ślubie przynosi pecha. W praktyce każe to dwa razy przemyśleć zakup takiej właśnie kreacji.

Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się świetną, zwiewną kreacją, która będzie utrzymana w stylu małej czarnej, a jednocześnie nie wzbudzi mieszanych uczuć. Mowa o lekkiej, zwiewnej sukience koktajlowej. To doskonały pomysł, by cieszyć się cudowną sukienką, która świetnie sprawdzi się w niemal każdym możliwym scenariuszu.

Sukienka wieczorowa na wesele 

Wielki come-back do świata mody notuje też wieczorowa. Przez kilka lat takie suknie na wielkie wyjście nieco straciły na znaczeniu, jednak od 2021 roku stopniowo wracają do łask. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że to powrót na wiele dobrych lat. 

Jeśli więc kupimy taką sukienkę, to zapewne będzie ona na topie jeszcze przez kilka sezonów. W modzie jest nie tylko zawsze stonowany i bezpieczny granat oraz różnie odcienie błękitu. Takie kreacje w kolorach zbliżonych do wiśniowego to kolejny ciekawy pomysł. 

Panie z całego świata szybko zrozumiały, że to kolor, który jest niezwykle uniwersalny. Sprawdzi się zarówno u pań, które mają figurę w kształcie klepsydry, jak i u kobiet, które mają różne kolory włosów: zarówno u blondynek, jak i u brunetek. To kreacja, która także świetnie uwidoczni zalety kobiet, które mają krótkie oraz długie włosy. 

W modzie jest też standardowy kostium. Jeśli zdecydujemy się właśnie na taki wariant, to najlepiej celować we wzory w różnych odcieniach szarości. W modzie jest też kolor marmurowy oraz ciepły orange. To połączenie, które świetnie sprawdzi się zarówno na weselu, jak i na innych rodzinnych uroczystościach. Sprawdź sukienki na wesele DAMA Couture, polskiej pracownik krawieckiej w której możesz kupić sukienki przez internet. 

Zobacz także:

Pamiętaj o dodatkach!

Żadna sukienka nie istnieje samodzielnie, bez odpowiednio dobranych dodatków. Trzeba poświęcić tej kwestii odpowiednio dużo czasu. Tylko w ten sposób podkreślimy nie tylko naszą urodę, ale i kreację, którą chcemy oczarować gości.

Wśród najlepszych dodatków, które bez wątpienia zagrają z każdą sukienką, trzeba wskazać na złote kolczyki oraz na naszyjniki wykonane z tego kruszcu. Wiele zależy od tego, czy postawimy na kreację z dużym dekoltem, czy nie. Długie kolczyki świetnie sprawdzą się u osób, które mają krótkie włosy. 

Warto upewnić się też, że nie zapomnimy o odpowiedniej kolorystyce butów: bez względu na to, czy będą to buty na wysokim obcasie, czy raczej modne czółenka. Ich kolor nie powinien mocno wyróżniać się na tle sukienki i całej kreacji. Dobrym pomysłem na przełamanie jednolitej kolorystyki może być też bransoletka lub zegarek z białego złota.