Zwiewne sukienki na lato: falbany i koronki

Jeśli jako dziecko marzyłaś, by w przyszłości zostać księżniczką, to w tym sezonie z łatwością dostaniesz tę robotę! Zwiewne satyny i muśliny w kolorach tęczy, tkane jak pajęcze sieci nadprzyrodzoną cierpliwością szydełkowe wstawki i kaskady falban spływające jak czekoladowe fondue - w tym sezonie rządzi bajkowa wyobraźnia. Takie sukienki pasują na senne noce letnie, wesela i garden party i to chyba jeden z nielicznych atutów dorosłości - możesz zostać dłużej niż do północy. Grzechem byłoby nie puszczać w ruch tych falban i nie czarować swoją magią do rana! 

VAN GRAAF: po lewej marka LAONA/ po prawej marka UNIQUE

Białe sukienki na lato: must have na plaży

Biała sukienka to must have letnich stylizacji - kojarzy nam się ze świeżością morskiej bryzy, leniwymi śniadaniami na plaży i romantycznymi spacerami wzdłuż wybrzeża. Nasze ulubione białe sukienki na lato 2022 to te, które wpisują się w trend cottage core - z falbanami, koronkami, szydełkowane, z wiązanymi sznurkami na ramionach i oczywiście z bosymi stopami.

Proste romantyczne sukienki na lato idealne do pracy

MUUV

Najbardziej romantyczne są dla ciebie proste wyznania, także te modowe? Romantyzm to nie tylko bukiety kwiatów i muśliny. My romantyzm w tym sezonie znajdujemy w klasycznych krojach i minimalistycznej kolorystyce: od bieli po czerń. Kochamy się w przezroczystościach i roztkliwiających prostotą formach. W takich subtelnych, prostych sukienkach nie straszne nam lato choćby w mieście czy w biurze.

Długie romantyczne sukienki we francuskim stylu

po lewej: Purpura/ po prawej: Madelle

Bez nich nie byłoby lata. Mowa o francuskich it girl rzecz jasna, które przywróciły do mody sukienki w retro stylu. Zapinane na delikatne guziczki, sięgające do połowy łydek lub kostek, kokieteryjnie odsłaniające tu i ówdzie skrawki ciała. W tym sezonie nosimy sukienki we francuskim stylu, ale polskich marek (znacie markę Purpura i Madelle?). Kochamy się w ich bufiastych rękawach, marszczeniach i zwiewnych materiałach usianych łąkami kwiatów.

Zobacz także:

Sukienki w kwiaty na lato

Romantyzm kojarzy nam się z długimi sennymi nocami letnimi, kwitnącymi pąkami kwiatów, dalekimi egzotycznymi podróżami, zachodami słońca i randkami. Sztampa? Wiemy, ale trudno jej się oprzeć, tak jak sukienkom w kwiaty na lato. Czy któraś z nas nie ma choć jednej takiej sukienki w swojej szafie? Wątpimy. W tym sezonie nosimy kwieciste printy jak te, na chińskiej porcelanie, malowane akwarelami i obsiane łąkami. W zeszłym sezonie rządziły stokrotki, w tym wróżymy sławę makom i słonecznikom.

Sukienki w stylu romantic disco

po lewej: Bimba Y Lola / po prawej: & Other Stories

Kochamy ten trend na brokat, błysk i metaliczne kolory! Sukienki w tym syrenim stylu przywołują klimat lat 80. i zabierają nas w sentymentalną podróż po włoskich klubach, w których rządziły przeboje italo disco i tańce do rana. W sukienkach neodisco może nie pójdziesz do pracy, ale za to każdy weselny parkiet będzie twój. I wierzcie nam - niejedno serce.