Sukienki komunijne 2018 - co jest modne?

Moda komunijna, choć niewiele się zmienia na przestrzeni lat, budzi ogromne emocje. Wszyscy rodzice marzą, by dzieci podczas komunii prezentowały się elegancko, łatwo jednak przesadzić, zapominając, że sukienka komunijna to nie suknia ślubna, a dzieci to wciąż... dzieci.

Sukienki komunijne 2018 mają być przede wszystkim proste, powinny też więcej zakrywać niż odsłaniać. Najnowsze trendy to:

Sukienki komunijne józefinki

To sukienki z odcięciem pod biustem i rozszerzane ku dołowi. Sukienki komunijne józefinki mają zwykle krótkie rękawy i niewielki dekolt.

Sukienki komunijne z wcięciem w talii

W tym fasonie również chodzi głównie o prostotę: sukienka komunijna lekko rozszerza się od pasa w dół, ma koronkowe zdobienia, pasek, zakrywa ramiona.

Tiulowe sukienki komunijne 

Tiul to najmodniejszy materiał na sukienkę komunijną - jest niemal tak samo popularny jak koronki! Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić z jego ilością, chodzi o dyskretne tiulowe elementy a nie wielowarstwową suknię balową.

Sukienki komunijne a może alby?

Sukienki komunijne to jednak nie zawsze tylko radość z wybierania stroju odpowiedniego do tej uroczystej okazji - czasem sukienki na komunię są źródłem stresu, a rodzice i dzieci dają się wciągnąć w rywalizację o to, kto będzie miał najpiękniejszą sukienkę na komunię. Rozwiązaniem mogą być ujednolicone alby na komunię - coraz więcej parafii zaleca rodzicom zakup jednakowych alb komunijnych dla wszystkich dzieci. Alby komunijne są skromne, proste i pozwalają uniknąć różnic w wyglądzie dzieci, wskazujących na status materialny albo wybujałą fantazję rodziców. Do alby komunijnej można dobrać rękawiczki, wianek i ozdoby do włosów.

Sukienki komunijne w stylu vintage

Marzy ci się komunia w stylu vintage? W ciągu ostatniego stulecia moda komunijna nieco ewoluowała, choć koronki, falbanki i powłóczyste, długie sukienki były tak samo modne kiedyś jak i dziś. Na komunię vintage możesz wybrać sukienkę komunijną z szerokimi, długimi rękawami, zapiętą na kołnierzyk pod szyją lub całą z koronki. Ciekawostka: w latach 70-tych modowym przebojem były krótkie sukienki komunijne!