Sukienka Agaty Dudy dla WOŚP 2019

Agata Duda co roku chętnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, i tak też było i tym razem. Pierwsza Dama przekazała na aukcję WOŚP komplet składający się z kremowej sukienki w kwiaty z zielonym żakietem i paskami, który zaprojektowała Ela Piorun. Do kompletu Agata Duda dołączyła zdjęcie z autografem wykonane 20 września 2018 roku w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, po uroczystościach V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy.

Zdjęcie szczególnie ujęło internautów, ponieważ Pierwsza Dama pozuje na nim boso, a na dole widnieje napis, który świadczy o dużym poczuciu humoru żony prezydenta: "Buty maja to do siebie, że czasem je zdejmujesz, czasem z ulgą zrzucasz ze stóp, a czasem spadają same". Agata Duda tym samym nawiązała do jednej ze swoich zagranicznych wizyt, podczas której, wysiadając z samochodu zgubiła pantofel. Agata Duda została wtedy porównana do bajkowego Kopciuszka.

Sukienka Agaty Dudy dla WOŚP 2019 sprzedana

Kilka dni temu zakończyła się aukcja na allegro z sukienką Agaty Dudy dla WOŚP. Finalnie sukienka Agaty Dudy ze zdjęciem i autografem Pierwszej Damy została sprzedana za 44 tysiące złotych. Przypomnijmy, że Agata Duda zapłaciła za nią  910 złotych.

Widać, że nowa właścicielka lubi wspierać akcje charytatywne i jest miłośniczką Pierwszej Damy.

Kwota uzyskana ze sprzedaży sukienki Agaty Dudy wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na aukcję WOŚP został również przekazany góralski kubrak ofiarowany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak został on sprzedany za o wiele mniejszą kwotę.

Agata Duda w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży

Agata Duda z okazji trwających w Panamie Światowych Dni Młodzieży, dołączyła w piątek (25 stycznia 2019 roku) do tysięcy pielgrzymów z ponad 150 krajów. Pierwsza Dama podczas spotkania z harcerzami, którzy pełnią rolę ratowników w Harcerskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym powiedziała: "Jestem dumna widząc polskie barwy narodowe na emblematach i mundurach młodych ludzi, którzy i chcą i potrafią pełnić odpowiedzialną, niełatwą służbę na rzecz kilkuset tysięcy swoich rówieśników z całego świata."

Agata Duda wraz z Ambasadorem RP w Panamie Leszkiem Białym oraz jednym z harcerzy rozpaliła tradycyjne ognisko. Zasiedli przy nim wolontariusze z Polski oraz Litwini, Ukraińcy i panamscy skauci, którzy w ramach ochotniczej jednostki ratunkowej ZHR wspólnie zapewniają wsparcie medyczne uczestnikom ŚDM. Żona prezydenta Polski w pięknych słowach mówiła o sile bezinteresownego pomagania bliźnim:

Wolontariat i skauting to służba, to altruizm i miłość bliźniego przełożone na język konkretu, działań praktycznych - powiedziała Agata Duda w Panamie

Dodała też, że „bezinteresowne ofiarowanie swoich sił, czasu i umiejętności innemu, potrzebującemu człowiekowi” są dostrzegane i podziwiane oraz stanowią wzór dla ludzi w każdym wieku.

Zobaczcie, jak dokładnie wyglądała sukienka Agaty Dudy przekazana na WOŚP i sprzedana za 44 tysiące złotych.