Jeśli masz czarne włosy, wybierz odcień ciemnego brązu, bo nawet jak się wypłucze, to nadal będzie dobrze wyglądać. Dlaczego radzę ci wybrać toner? Ponieważ każda chemia otwiera łuskę, więc kolejne farbowania zostawiają włos w coraz gorszym stanie. Toner nie zawiera amoniaku, więc jest zdrowszy dla włosów, a przy tym da im piękny połysk. Jak często farbować? Zasada jest prosta: farba na odrosty raz na miesiąc, a toner raz na dwa tygodnie.

O największym błędzie, jaki popełniamy: Najgorsze, co możesz zafundować swoim włosom, to trzeć je podczas wycierania po myciu. Robiąc to, za każdym razem otwierasz łuskę i w ten sposób niszczysz włos. Mokre włosy najlepiej jest delikatnie wygniatać, wykręcać. A to, czy używasz ręcznika frotté, czy papierowego, naprawdę nie ma znaczenia. Drugi częsty błąd to nakładanie odżywki na całą głowę. Odżywka ma ułatwić rozczesywanie włosów, dlatego powinnaś ją stosować, tylko jeśli masz włosy długie i półdługie. Nie ma potrzeby, żebyś jej używała, jeżeli masz krótkie włosy, chyba że są bardzo mocno rozjaśnione, prawie białe. Zawsze radzę moim przyjaciółkom i klientkom, żeby nakładały odżywkę od połowy długości włosów aż do końców. W żadnym wypadku nie na skórę głowy, bo odżywka zatyka pory i przez to cebulki włosowe nie mogą oddychać.

Czy naprawdę musisz chodzić do fryzjera co miesiąc: To zależy od rodzaju włosów i tego, jak są obcięte. Niektóre wymagają strzyżenia co miesiąc, ale mam też klientki, które przychodzą dopiero po pół roku. Kiedy powinnaś pójść do fryzjera? Ja swoim przyjaciółkom mówię: wtedy, gdy zaczynasz się źle czuć sama ze sobą.