Obie metody pozwalają wymodelować owal twarzy i zmieniać jej proporcje. Każda z nas może korzystać zarówno z konturowania, jak i strobingu. Kluczem do sukcesu jest poznanie technik nakładania odpowiednich produktów. Poznaj tajniki najmodniejszych makijaży.

1. Strobing - zabawa ze światłem

fot. mat. prasowe

Makijaż, dzięki któremu twarz jest nasycona światłem, to najmodniejszy look sezonu. Uzyskany efekt rozświetlenia kości policzkowych, grzbietu nosa czy brody powoduje wygładzenie rysów i znakomicie odmładza. Jeśli masz jasną skórę i oprawę oczu, nałóż na środek policzków kroplę różu. A oto szczegóły.

2. Przygotuj skórę

Zacznij od jej oczyszczenia i przetarcia wacikiem nasączonym tonikiem. Kiedy skóra wyschnie, wklep lekki krem nawilżający.

3. Nałóż podkład

Wymieszaj fluid, który zwykle stosujesz, z rozświetlaczem o płynnej konsystencji. W ten sposób przygotujesz bazę pod strobingowy make-up.

4. Rozświetl twarz

Rozświetlacz nałóż na szczyty kości policzkowych, pod i nad zewnętrzną część łuku brwiowego, na grzbiet nosa, brodę i łuk Kupidyna (nad górną wargę).

5. Użyj różu

Na centralną część policzków ruchem kolistym nałóż róż w świeżym odcieniu. To ożywi makijaż i będzie kontrapunktem dla rozświetlonych części twarzy.

Konturing - zmiana proporcji twarzy

Uwielbiany przez Kim Kardashian make-up wykorzystuje grę światła i cienia. Konturing jest niczym zdolny rzeźbiarz, który poprawia proporcje twarzy. Dzięki niemu możesz wyszczuplić owal lub dodać mu objętości. Jeśli chcesz, aby efekt gry światłocienia był mocniejszy, wybierz produkty o kremowej konsystencji. Delikatny makijaż zapewnią ci kosmetyki pudrowe.

fot. mat. prasowe

A oto instruktarz krok po kroku:

1. Przygotuj skórę

Oczyść ją i wklep krem nawilżający. Jeśli na skórze są zaczerwienienia i krostki, nałóż na nie odrobinę zielonej bazy lub korektora, który je rozjaśni.

2. Nałóż podkład i korektor

Dzięki temu wyrównasz koloryt skóry i stworzysz bazę pod konturowanie. W górne powieki i pod oczy wklep jasny korektor.

3. Użyj sztyftu brązującego

Narysuj symetrycznie kreski na czole, poniżej nasady włosów, oraz pod kośćmi policzkowymi, na bokach, skrzydełkach nosa i na żuchwie.

4. Zastosuj rozświetlacz

Jasny sztyft nałóż na środkową część twarzy. Zrób kreski na czole, pod oczami, na policzkach (aż do końca nosa), na brodzie i na grzbiecie nosa.

5. Rozetrzyj ciemne kreski

Teraz czas na blendowanie, czyli rozcieranie sztyftów i „stapianie” ich ze skórą. Zacznij od ciemnego sztyftu. Rozetrzyj go ściętym ukośnie, okrągłym pędzlem, wykonując koliste ruchy.

6. Rozetrzyj jasne kreski

W tym wypadku lepszy będzie beauty blender, czyli gąbeczka do podkładu w kształcie jajka. Wykonuj nią niewielkie koliste ruchy i delikatnie przyciskaj do skóry, aby rozetrzeć produkt.

7. Przypudruj twarz

Użyj pudru transparentnego, który utrwali makijaż. Następnie na ciemniejsze miejsca nanieś pędzlem bronzer w kamieniu, a na jaśniejsze matowy jasny puder. To podkreśli linie konturowania.