Jest rok 1984. Mieszkańcy Hawkins w stanie Indiana wciąż nie otrząsnęli się z horroru, który spotkał ich za sprawą Demogorgona i innych sekretów z miejskiego laboratorium. Willowi Byersowi udało się uratować z Drugiej Strony. Tym, którzy przetrwali, zagraża jednak jeszcze potężniejsza i bardziej złowroga istota. Tak mniej więcej wygląda opis kolejnej części przygód przyjaciół z "Stranger Things".

W rolach głównych urocze dzieciaki, które uciekają przed potworami, wybitna Winona Ryder (w trójkącie miłosnym z szeryfem Hopperem i nową postacią (w tej roli Sean Astin). Serial, którego scenariusz bracia Duffer bezskutecznie próbowali sprzedać dużym graczom (aż wreszcie dotarli do Netflix) jest jednym z hitów Internetu. Nic dziwnego - nie tylko sama fabuła wciąga widzów, ale również hipsterska scenografia z lat 80. (która jednym przypomina młodość, a dla innych jest po prostu super stylowa) i sami bohaterowie niczym z kultowych "The Goonies" zasługują na aplauz.

Kiedy premiera "Stranger Things 2"?

Serial "Stranger Things" cieszył się tak dużą popularnością, że Netflix zdecydował się wypuścić drugi sezon. Do tej pory mieliśmy zaledwie kilka zdjęć i teaserów, które pobudzały wyobraźnię. Wczoraj Netflix zaprezentował oficjalny plakat serialu i datę premiery. Nowe odcinki "Stranger Things" będą dostępne na Netflix od 27. października 2017. Będzie ich dziewięć i wszystkie zostaną udostępnione tego samego dnia (też to uwielbiacie, prawda?). Fabuła "Stranger Things 2" będzie nawiązywać do przygód słynnego Indiany Jonesa. Już nie możemy się doczekać, zobaczcie tylko ten teaser!