Czym jest bioestetyka?

Po dość długo trwającym zachwycie nad możliwościami współczesnych odkryć, nie tylko w dziedzinie medycyny estetycznej, ale też codziennego życia, powoli zaczynamy wracać do korzeni - unikamy plastiku, lubimy tworzywa naturalne, a trendy w modzie i urodzie wyraźnie wskazują na to, że coraz bardziej liczy się naturalność. Odpowiedzią na te potrzeby jest bioestetyka, czyli działania, które mają poprawiać urodę wyłącznie poprzez wspomaganie i wykorzystywanie naturalnych procesów, które zachodzą w organizmie. Ulepszamy, a nie zmieniamy - i tak, w przypadku zabiegów na skórę, będzie to korzystanie z terapii, które stymulują regenerację tkanki, w stomatologii - szereg działań, które sprawiają, że piękny wygląd zębów to zasługa ich prawidłowego funkcjonowania. Takie podejście do tematu jamy ustnej to nowość, zapoczątkowana przez specjalistów z warszawskiej Niewada Clinic. 

Piękne zęby to zdrowe zęby

Ten nagłówek brzmi jak banał, przecież to jasne - zęby musza być zdrowe, żeby uśmiech był estetyczny. Stomatologia bioestetyczna skupia się jednak na strukturze, która często podczas leczenia zachowawczego schodzi na dalszy plan, a mowa tu o systemie żucia: mięśniach i więzadłach żuchwy, a także zgryzie.

Prawidłowo pracujące stawy skroniowo-żuchwowe pozwalają zachować zęby w dobrej kondycji na długie lata - zapobiega to deformacjom, czy niszczeniu szkliwa. Bioestetyka w Niewada Clinic to nie tylko „borowanie” i wybielanie, a praca nad przyczyną ewentualnych problemów. Dzięki tej filozofii, otrzymujemy spektakularny, a przede wszystkim naturalny i dopasowany do struktury naszej twarzy efekt.