Wieczór uświetnili występami artystycznymi m. in. Aleksandra Szwed, Lidia Kopania, Natalia Pujszo i Jacek Kawalec, a punktem kulminacyjnym wieczoru było premierowe wykonanie Hymnu Optymistów, autorstwa Krzysztofa K.A.S.A. Kasowskiego – utworu promującego  wartości popularyzowane przez Fundację „Jestem Optymistą”.

Gospodarzem wieczoru i inicjatorem wydarzenia jest Mariusz Pujszo – reżyser, aktor i scenarzysta filmowy – który łączy funkcje inspiratora gali i aktywnego promotora optymizmu. Jaki cel przyświeca wydarzeniu, które od 2011 roku wpisało się już w kalendarz kulturalny? „Zgodnie z założeniem tworzonej od lat Gali Osobowosci i Sukcesy Roku, statuetki trafiają do osób, które bez względu na trudności wierzą w sukces i go osiągają, odznaczając się kreatywnością, optymizmem, a także oryginalnością. Pragniemy doceniać wybitne osoby i firmy, dając przy tym innym dodatkowy impuls do działania.” – wyjaśnia Pujszo. Jak twierdzi, w środowisku w którym często to porażka jest magnesem zainteresowania i źródłem satysfakcji, jego misją jest propagowanie postaw optymistycznych, proaktywnych i radość z sukcesu tych, którym się udało.

Wśród uhonorowanych za sukcesy przedsiębiorców znalazły się m.in. firmy LEK-AM, BRUBECK,  KANDARA SPA, Grupa Arche, Dystrybucja Polska czy Yuniversal Podlaski, statuetki odebrali także przedstawiciele restauracji Amber Room, Piano Bar, drukarnia PAW DRUK, SKOFF, Zonda sp.zoo  i Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A,  oraz EVELINE Cosmetics. Warto także wspomnieć o jednej z najbardziej obiecujących młodych projektantek – Sarze Zalewskiej, która otrzymała nagrodę dla swojej autorskiej marki Zalla.

W kategorii Osobowości 2017, związanej z dokonaniami na płaszczyźnie kultury, sztuki i aktywności społecznej, wyróżnieni zostali m.in. Krzysztof Ibisz, Agnieszka Zydroń, Tomasz Majewski, Aleksandra Szwed, Tomasz Ossoliński i Marcelina Zawadzka oraz Maciej Orłoś.

Laureatami w kategorii Człowiek Sukcesu 2017 zostali m.in. Joanna i Paweł Preisner (hotel Bacówka), Kamil Balcerzak (WOODLIFE) i Alina Szcześniewska (Radio Kolor). Agata Wendzonka (Kandara Spa) oraz Antoni Piekut (Yuniversal Podlaski)

Szczególnymi wyróżnieniami są te, które przyznano dla Profesora Wojciecha Maksymowicza, Prof. Grażynie Rydzewskiej i Ninie Terentiew. To osoby o ogromnym wkładzie w nasz dorobek kulturalno-naukowy” – dodaje Pujszo.

O przyznaniu statuetek decyduje kapituła złożona z redaktorów magazynu „Osobowości i Sukcesy” oraz osób nagrodzonych w latach ubiegłych. Są to m.in.: Cezary Pazura, Beata Kozidrak, Piotr Fronczewski, Sylwia Grzeszczak, Michał Piróg, Magda Gessler, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Grochola, Łukasz Jemioł oraz prezydent Lech Wałęsa.

Zobacz także:

Po części oficjalnej goście udali się na bankiet połączony z występami artystycznymi, gdzie bawili się do białego rana.

 

Strona wydarzenia              

Fundacja „Jestem Optymistą”