Wiele subtelnych sygnałów, które odbieramy na co dzień, można łatwo pominąć. Niektóre mogą jednak ostrzegać przed nadchodzącym nieszczęściem lub obwieszczać złą nowinę. Częściej można odczytać je w spokojniejszych miejscach, na wsiach i wśród przyrody. Stara cyganka ostrzega: jeśli to słyszysz, nadchodzi nieszczęście. Jednym z takich znaków jest długie i przeciągłe wycie psa. Przesądy mówią, że lepiej mieć się wtedy na baczności.

Stara cyganka ostrzega: znaki zwiastujące nieszczęście

Ludowe przesądy są szczególnie wyczulone na złe znaki. Pisaliśmy już o przesądach, które mówią o niebezpiecznych zachowaniach – nieodpowiednim szyciu oraz krojeniu chleba. Tym razem dotarliśmy do materiału z odczytaniem ważnego przesłania. Zastanawiałaś się kiedyś, co oznacza długie i przeciągłe wycie psa? Chodzi tu o sytuacje, gdy następuje ono bez związku z wydarzeniami z okolicy, dźwiękiem syren i zachowaniem właścicieli. Stara cyganka ostrzega: jeśli to słyszysz, nadchodzi nieszczęście. Wycie psa, zwłaszcza po zmroku według przesądów oznacza, że wkrótce wydarzy się coś złego lub właśnie się wydarzyło. Często wiązano to nawet z nagłą śmiercią kogoś w okolicy. Cyganie wierzą, że natura wskazuje nam na niebezpieczeństwo przez zachowanie zwierząt. W takiej sytuacji lepiej mieć się na baczności, uważać na wszelkie zagrożenia w domu, a nawet sprawdzić, czy nikt z domowników nie potrzebuje pomocy.

Zobacz też:

Ostrzeżenia zsyłane przez naturę

Ludowe wierzenia i cygańskie przesądy są zgodne co do odczytywania wycia psa jako złą wróżbę. Od dawna jednak ludzie zastanawiają się nad tym, czy zwierzęta widzą więcej niż my, jeśli chodzi o tajemnicze znaki, kontakty z zaświatami oraz przyszłość. Nie raz zdarzało się, że pies swoim zachowaniem wskazywał na nadchodzące zagrożenie, takie jak pożar, trzęsienie ziemi czy wypadek. Z drugiej strony niektórzy wierzą, że koty mogą widzieć duchy i inne byty z zaświatów. Pewne zwierzęta czasem wyczuwają też, kiedy czyjeś życie zbliża się do końca. Czy zwierzęta mają szósty zmysł? Być może zwierzaki robią takie rzeczy z innych powodów, których nie znamy. Warto jednak wziąć pod uwagę znaki takie jak wycie psa (bez powodu) czy inne nietypowe ich zachowania.

Sprawdź także: