Gromada: Ssaki

Rodzina: Człowiekowate

Gatunek: Feministka

7 listopada – Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Feministek.

Test Kobieta.pl !

Sprawdź czy jesteś feministką

Ten prosty test obliczy ile procent (%)  feminizmu znajduje się w twoim ciele. Odpowiedz ‘Tak’ ‘Nie’ lub ‘Trochę’, a na koniec podlicz wynik i sprawdź ile jest w tobie z feministki!

Nasz test na feministkę w galerii, a poniżej:

WYNIKI:

NAJWIĘCEJ TAK

Jesteś feministką! Oznacza to, że jesteś świadoma zarówno siebie jak i otaczającego cię świata. Wiesz, że wartość kobiety nie zależy od ładnych ciuchów, makijażu czy posiadanego potomstwa czy męża. Co możesz zrobić dla innych? Edukuj, dziel się wiedzą i łagodnie szerz informacje. Albo zróbmy rewolucję!

Zobacz także: 10 mądrych i inspirujących filmów dla kobiet, które trzeba obejrzeć [OKIEM FEMINISTKI]

NAJWIĘCEJ NIE

To nic nie szkodzi J Każda z nas ma inną rolę do spełnienia i każda z nas jest ważna. Nie musisz wyznawać tych samych wartości i podejmować decyzji, z którymi się nie zgadzasz. Możesz żyć po swojemu, a feminizm nie narzuca ci sposobu myślenia. Pamiętaj tylko o tym, że każda kobieta potrzebuje czego innego w życiu i że przez co innego przeszła. Tak jak feministki nie narzucają ci swojego sposobu życia, tak i ty uszanuj wybory innych.

NAJWIĘCEJ TROCHĘ

Jesteś na dobrej drodze! Możliwe, że podstawowe kwestie są dla ciebie jasne i przystępne, ale te bardziej kontrowersyjne powodują szybsze bicie serca, gniew czy niezgodę. To wszystko w porządku! Znajdź inne, otwarte i ciekawe świata dziewczyny wokół siebie, prowadźcie dyskusje, wymieniajcie się wiedzą i szukajcie informacji na zewnątrz - wspólnie łatwiej będzie przezwyciężać ograniczenia wynikające z systemu, zastanawiać się nad wyzwaniami kobiet i proponować nowe rozwiązania!

To Cię również zainteresuje: 9 świetnych książek dla kobiet na czasy zarazy [OKIEM FEMINISTKI]