Sprawa Gabby Petito: co wiemy o śmierci blogerki?

Wciąż nie możemy zapomnieć o niewyjaśnionej śmierci blogerki Gabby Petito. 22-latka w lipcu udała się w podróż kamperem wraz ze swoim partnerem Brianem Laundriem. Para wyruszyła z Florydy na zachód. Chcieli odwiedzić parki narodowe w tej części USA. Relacje ze swojej podróży zamieszczali w mediach społecznościowych. Ostatni wpis Gabby Petito pojawił się 25 sierpnia. Z ustaleń wiadomo, że pod koniec sierpnia blogerka miała też kontakt z rodziną. Po tym czasie kontakt się urwał.

1 września chłopak Petito sam wrócił furgonetką do domu na Florydzie i od razu wynajął prawnika. 17 września rodzina zgłosiła zaginięcie córki. Kilka dni temu koroner hrabstwa Teton Brent Blue poinformował o odnalezieniu ciała dziewczyny w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming. 

Do tej pory nie znana jest dokładna przyczyna śmierci Gabby Petito. Wiadomo jednak, że została zamordowana. 

Wciąż trwają poszukiwania chłopaka zamordowanej, Briana Laundry, który jest na głównej liście podejrzanych. Mężczyzna przepadł bez śladu.

Podczas gdy nakaz pozwala organom ścigania na zatrzymanie pana Laundriego, FBI i nasi partnerzy w całym kraju nadal badają okoliczności w sprawie zabójstwa pani Petito Wzywamy osoby posiadające wiedzę na temat udziału pana Laundriego w tej sprawie lub jego obecnego miejsca pobytu do skontaktowania się z FBI”, informował agent FBI Michael Schneider.

Pogrzeb Gabby Petito i wzruszające słowa ojca blogerki

W niedzielę w mieście Holbrook w stanie Nowy Jork odbył się pogrzeb Gabby Petito. W związku z tym, że policja nie wydała jeszcze ciała, to urna była pusta. Rodzina zmarłej poprosiła, żeby zamiast kwiatów przekazać datki na fundację Gabby Petito Foundation, która ma być założona w przyszłości i której celem będzie wspieranie rodzin osób zaginionych.

Podczas ceremonii pożegnalnej, w której uczestniczyło około 200 osób, ojciec blogerki wygłosił wzruszającą mowę.

Nie chcę, żebyście byli smutni. Gabby by tego nie chciała. Proszę was, abyście inspirowali się tym, jak traktowała innych. Kochała ludzi. Jako ojciec nie mógłbym być z niej bardziej dumny. Jeśli jest podróż, którą chcesz odbyć – zrób to teraz, póki masz czas. Jeśli istnieje związek, który może nie być dla ciebie najlepszy – zostaw go teraz - mówił Joseph Petito.

"Była przykładem dla nas wszystkich, jak żyć, aby cieszyć się każdą chwilą na tym pięknym świecie, tak jak ona to robiła. Rodzice nie powinni grzebać swoich dzieci. Nie tak to powinno przebiegać" - mówił z kolei ojczym Gabby Petito, Jim Schmidt.