Teatr 21 to niezwykła inicjatywa skupiająca utalentowanych aktorów, którzy mierzą się z niepełnosprawnością taką jak zespół Downa czy autyzm. Ich perspektywa pomaga nie tylko poznać wrażliwość osób niepełnosprawnych, ale też dowiedzieć się więcej o ich marzeniach i potrzebach, które nie różnią się od zwyczajnych pragnień. Wolność w każdym znaczeniu tego słowa, samodzielność, pasje rozwijane wśród przyjaciół i bliskich - wszyscy pragniemy tego samego, co szczególnie wyraźnie dał nam odczuć czas kwarantanny.

Kampania Teatru 21 "Lockdown Syndrome" 

Teatr 21 przez 15 lat działalności prezentował swoje sztuki na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, zyskując wielkie uznanie. Jest jedynym tego typu teatrem w Polsce. Grupę prowadzi Justyna Sobczyk, szefowa działu pedagogiki teatru w Instytucie Teatralnym w Warszawie, pedagożka teatru i reżyserka. Z Teatrem 21 współpracują twórcy video, edukatorzy, dramaturdzy, muzycy oraz tancerze działający na co dzień w stołecznych instytucjach kultury.

Aktorzy Teatru 21 postanowili wziąć udział w kampanii "Lockdown Syndrome", by zwrócić uwagę na to, jak wielu rzeczy tak naprawdę nie doceniamy. Odgrywają sceny z prawdziwymi komentarzami, jakie pojawiły się w sieci podczas lockdownu.

"Ja tak siedzę w domu i powoli wariuję"

"A ja tęsknię za jajkami z majo truflowym z Charlotte"

"Mam już dość tych bachorów"

Zwykła ironia? Zdecydowanie nie. Kampania "Lockdown Syndrome" w niezwykle wymowny sposób przypomina, że nie dla wszystkich wyjście z domu po zakończeniu pandemii koronawirusa będzie oznaczało korzystanie z wszelkich możliwych rozrywek. Na pewno nie dla tych, dla których nierówność i wykluczenie są codziennością.

Cel kampanii Teatru 21

Głównym celem kampanii jest zebranie środków na siedzibę teatru. Wyremontowane dzięki zbiórce Centrum Sztuki Włączającej będzie pierwszą ogólnodostępną instytucją kultury na mapie Warszawy, w całości dedykowaną twórczości artystów z niepełnosprawnościami. Więcej informacji o zbiórce znajdziecie na stronie: https://zrzutka.pl/teatr21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Teatr 21 (@teatr_21) Maj 15, 2019 o 1:06 PDT