Spot Funduszu Feministycznego to głos każdego rodzica

W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest, żeby wychowując córki uczyć je akceptacji siebie, walczenia o swoje prawa oraz przekazywać wartości, które pomogą im w przyszłości być silnymi i pewnymi swoich wartości kobietami. Nie jest to proste zadanie, ale jedno jest pewne, nie należy tego odkładać "na później".

Gdybyś miała zadać sobie pytanie: "Czego nie chcesz dla swojej córki?" Cenne odpowiedzi znajdziemy w najnowszym spocie Funduszu Feministycznego:

"Nie chcę, by czuła się niewystarczająco dobra albo usłyszała od kogoś "to nie dla dziewczyn" Nie chcesz, żeby potrzeby innych były zawsze ważniejsze niż ona sama",

"Nie chcę, żeby potrzeby innych były zawsze ważniejsze niż ona sama",

"Nie chcę, żeby myślała źle o swoim ciele, albo słyszała, że jest "za gruba", "za chuda", "nie taka"?",

"Nie chcę, żeby bała się sama wracać do domu, ani żeby ją ktoś dotykał, kiedy ona tego nie chce",

"Nie chcę, żeby rezygnowała ze swoich pasji",

"Nie chcę, aby ktokolwiek podcinał jej skrzydła".

Czego pragniemy dla naszych córek?

"Chcę, aby mogła zostać kimkolwiek zapragnie", "Chcę, żeby wiedziała, że jej zdanie ma znaczenie", "Chcę, żeby miała swobodę wyrażania siebie, i robiła to, co lubi, a nie to, co wypada", "Chcesz, by lubiła swoje ciało i czerpała z niego przyjemność", "Chcę, żeby nie bała się próbować czegoś po raz pierwszy", "Chcę, by jej "nie" było respektowane", "Chcę, żeby była bezpieczna i wolna", "Chcę, by otaczały ją wspierające kobiety", "Chcę dla niej lepszego świata, a Ty?"

Powyższe zdania to głos wewnętrzny każdego rodzica, a przynajmniej tego powinniśmy chcieć dla naszych córek. Najważniejsze wartości i to, co przekazujemy naszym dzieciom, one wynoszą z domu. Postarajmy się, że były to tylko te pozytywne rzeczy. Nie strach, kompleksy, brak wiary w siebie.

Nie ma nic wspanialszego dla rodziców, niż widok szczęśliwego i spełnionego dziecka. Właśnie to chce nam uzmysłowić najnowszy spot Funduszu Feministycznego.

Fundusz wspiera dziewczynki poprzez organizowanie przeróżnych akcji, takich jak zajęcia z programowania dla dziewczynek, turnieje piłki nożnej dla uczennic, obozy leśne, warsztaty z psychologiem dla nastolatek, dzięki którym młode kobiety mogły nauczyć się, jak wzmacniać poczucie własnej wartości i akceptować siebie.

Fundusz utrzymuje się dzięki wsparciu innych. Im więcej osób wesprze fundusz, tym więcej zajęć i podobnych akcji dla dziewczynek i nastolatek będzie mogło powstać.