Cellulit na udach – skąd się bierze?

Cellulit, potocznie nazywany „pomarańczową skórką”, to to tak naprawdę zdeformowana tkanka tłuszczowa, której towarzyszy obrzęk z włóknienia w obrębie tkanki podskórnej. Niestety zła wiadomość jest taka, że problem ten dotyczy głównie kobiet, a jego podstawową przyczyną są hormony (a dokładniej brak równowagi pomiędzy poziomem estrogenów i progesteronu). Skutkuje to tendencją do zatrzymywania wody w organizmie, zaburzeniami mikrokrążenia i zastojami żylnymi, a także zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych - i w konsekwencji obrzękami. Druga zła wiadomość jest taka, że cellulitu niestety nie da się pozbyć całkowicie - ale przy odpowiedniej pielęgnacji można znacznie ograniczyć jego widoczność i znacząco poprawić wygląd skóry. Jak to zrobić?

Sprawdź 7 najskuteczniejszych sposobów na cellulit! >>>

Sposoby na cellulit - co naprawdę działa?

Najskuteczniejszy sposób na cellulit to regularne ćwiczenia. Odpowiednia aktywność fizyczna (przynajmniej 3 razy w tygodniu) widocznie zmniejszy warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej, zredukuje obrzęk i poprawi elastyczność skóry. Najlepiej połączyć trening aerobowy z ćwiczeniami wyszczuplającymi uda i pośladki. Ogromne znaczenie w walce z cellulitem ma też odpowiednia dieta. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, jak ważne jest zdrowe odżywianie i unikanie słodyczy, produktów wysoko przetworzonych oraz ograniczenie w diecie tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów. Skutecznym sposobem na cellulit jest także regularny masaż albo modne ostatnio szczotkowanie ciała na sucho. Ten tradycyjny azjatycki rytuał piękna pobudza krążenie krwi i limfy"rozbijając" podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu skóra staje się gładka i jędrna. 

Zobacz też: Body wrapping to prawdziwy hit na cellulit! Na czym to polega?

Jakie kremy na cellulit są skuteczne?

W drogeriach nie brakuje wyszczuplających balsamów i kremów antycellulitowych. Jednak większość z nich niezbyt skutecznie realizuje swoje przeznaczenie. Odpowiednia pielęgnacja jest jednak niezbędna by skutecznie pozbyć się cellulitu. Wybierając produkty antycellulitowe warto więc zwrócić uwagę na ich skład. Jeśli mają być skuteczne, powinny zawierać substancje usprawniające przepływ limfy (np. kawa czy guarana - oraz inne rośliny z wysoką zawartością kofeiny). Pomocny będzie też retinol albo olej z grejpfruta. Gdzie znaleźć najskuteczniejsze kosmetyki? Oto 10 największych pogromców cellulitu!