Cisza i spokój to nie zawsze cechy, o których się marzy. Choć wydaje się, że tak właśnie wygląda sielanka, czasami potrzeba w życiu ruchu, zmian i odrobiny chaosu. Dzięki temu uczymy się, wzrastamy i czujemy, że żyjemy. Gdy nie jest łatwo o motywację do przemian, warto sięgnąć po ludowe sposoby. Wykonaj sposób szeptunek na rutynę i stagnację, a świat pomoże ci ruszyć do przodu. Wystarczy 5 minut, by odwrócić los. Spróbuj i ty.

Jak działa sposób szeptunek na rutynę i stagnację?

Rutyna i stagnacja najczęściej kojarzą się z bardzo ustabilizowaną sytuacją w związku, ale dotyczy nie tylko sfery miłosnej. Zastój może dokuczać nam w życiu zawodowym, dziedzinie finansów, pasji czy przyjaźni. Czasami na drodze do zmian stoją przeszkody, a kiedy indziej po prostu trudno o energię, motywację i pierwszy krok.

W przełamaniu monotonii pomoże prosty rytuał szeptuch, wykorzystujący domowe i lokalne składniki. Działa on symbolicznie na zmianę w myślach, widzeniu i działaniu. Otwiera na nowe możliwości i pomaga pożegnać stary, bezpieczny świat. Motywuje do ruchu i poszukiwania siebie od nowa. Przygotuj 3 elementy rytuału na rutynę:

 • 1 garść soli
 • 2 kamyki lub inne podobne przedmioty – kasztany, szyszki, orzechy włoskie
 • kawałek czerwonego sznurka, wstążki lub nitki.

Kamienie lub inne podobne przedmioty muszą spełniać kilka warunków: być czyste, nieuszkodzone (bez ostrych krawędzi w kamieniach), nie kruszyć się i wywoływać pozytywne odczucia. Stanowić będą symbole przeszłego i przyszłego życia, dlatego dobierz je odpowiednio do swoich emocji.

Zobacz też:

Jak wykonać rytuał szeptunek na rutynę?

Sposób szeptunek na zmiany należy wykonywać na zewnątrz, najlepiej na otwartej przestrzeni. Wybór pory dnia lub nocy zależy od twoich wewnętrznych odczuć. Jeśli potrzebujesz porady i dokładnego wskazania, wybierz na rytuał porę nowiu lub pełni Księżyca (najbliższa jest 4 czerwca).

Weź ze sobą sól, sznurek i wybrane przedmioty i rozpocznij rytuał szeptunek na rutynę i stagnację:

Zobacz także:

 1. Wybierz miejsce, gdzie będziesz czuć się swobodnie i bezpiecznie.
 2. Stań na otwartej przestrzeni, by móc spojrzeć w niebo.
 3. Solą symbolicznie oczyść dłonie, resztę możesz rozsypać dookoła.
 4. Jeden kamień (lub inny wybrany element) weź w dłonie i napełnij go myślami o przeszłości.
 5. Potem rzuć go daleko za siebie.
 6. Drugi kamień weź w dłonie i napełnij pragnieniem zmian, sukcesów, odkrywania i radości.
 7. Następnie rzuć go z całej siły daleko przed siebie.
 8. Zrób 3 kroki do przodu i zawiąż na lewej ręce czerwoną nitkę, by przypominała ci o podążaniu ścieżką zmian.
 9. Wróć do domu w ten sposób, by nie używać drogi za swoimi plecami. Możesz pójść dookoła lub kluczyć.

Nitka ma od tej pory przypominać o zerwaniu z przeszłością i dążeniu do pozytywnych zmian. Jeśli podczas wykonywania rytuału nie udało ci się odrzucić daleko kamyczka, powtórz te działania do skutku. Oznacza to, że będziesz musiała pokonać pewne przeszkody, by rozpocząć nową drogę życia. Nie poddawaj się i wierz w swoje siły. Wszechświat wkrótce pomoże ci w zmianach.

Sprawdź także: