Crossfitowcy rozbierają się dla Amazonek

Wspaniała inicjatywa mężczyzn uprawiających crossfit z Gdańska. Na potrzeby kampanii wspierającej walkę z rakiem piersi, sportowcy rozebrali się do sesji w kalendarzu. Otwarcie mówią, że "Kobiecy biust to też męska sprawa". Kampania powstała z inicjatywy fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, która przekonuje, że mężczyzna w walce z chorobą jaką jest rak piersi, bardzo pomogą partnerce. 

BreastFit to sztuka badania piersi, rozmowy oraz wsparcia emocjonalnego. Jest to rodzaj treningu włączający mężczyzn w dbanie o zdrowie najważniejszych dla nich kobiet. Projekt skierowany jest do mężczyzn towarzyszących kobietom, których kampania ma zachęcić do włączenia się m.in. w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę., czytamy na stronie kampanii.

W ramach kampanii pojawią się plakaty nawiązujące do "nowej dyscypliny sportu" - BreastFit'u, zachęcające mężczyzn do rozmów z kobietami na temat samobadania piersi, a także na temat codziennych wyzwań, które niesie ze sobą choroba. Pojawią się również materiały instruktażowe: jak wspólnie przeprowadzić badanie biustu w domu?

Kalendarz z nagimi sportowcami w ramach walki z rakiem piersi

Panowie z klubu crossfit w Gdańsku to dwunastu najlepszych zawodników. Najpierw wszyscy panowie byli fotografowani w jeansach w świetle dziennym, następnie pozowali do czarno-białych aktów, na których wykonują ćwiczenia fizyczne. Wśród modeli znaleźli się m.in. Bartosz Lipka, Bronisław Olenkowicz i Marcin Szybaj, którzy obecnie święcą triumfy w polskim crossficie.

W październiku będzie można zobaczyć efekty sesji zdjęciowej Piotra Fajfera, w kalendarzu z którego dochód będzie przeznaczony na walkę z i profilaktykę raka piersi. Sfinansowane zostaną m.in. spotkania chorych pacjentek z coachem, ale też spotkania terapeutyczne dla osób, które straciły w walce z rakiem piersi kogoś bliskiego.

Wcześniej BreastFit pokazało kalendarz z kobietami trenującymi crossfit, które rozebrały się, żeby zebrać fundusze na profilaktykę męskiego raka jądra.

Wspaniała inicjatywa, brawo!