Spirulina jest maleńka algą o kształcie spirali i nasyconym zielonym kolorze. Jest ona prawdziwym skarbem, bo mimo niewielkich rozmiarów jest bardzo bogata w substancje odżywcze. Prawdopodobnie ma ich więcej niż wszystkie znane nam rośliny. Nazywana jest nawet mlekiem ziemi.

Spirulina dostępna jest jako suplement w tabletkach. Znajdziemy w niej bardzo dużą ilość wysokowartościowego białka, aż trzykrotnie więcej niż w mięsie. W spirulinie znajduje się bowiem aż 18 aminokwasów z których zbudowane są białka. Dzięki nim spożywanie spiruliny wyrównuje poziom cukru we krwi. Białka są też oczywiście świetnym budulcem mięśni.
Dodatkowo spirulina zawiera żelazo, magnes, potas, witaminy oraz mikro i makroelementy.

Jak działa spirulina na nasz organizm?

Spirulina ma świetne działanie na nasz organizm. Poprawia pracę układu krążenia oraz układu trawiennego. Wpływa tez pozytywnie na kondycję fizyczną i psychiczną. Jej spożywanie wspomaga też prace wątroby i nerek oraz regenerację układu nerwowego. Dzięki dużej zawartości żelaza jest tez stosowana przy anemii. Spożywanie jej znacząco łagodzi także objawy migreny.

Tabletki ze spiruliną można kupić w niektórych aptekach, sklepach ze zdrową żywnością i sklepach zielarskich.  Można je spożywać jako suplement, ale także dodawać do potraw. Mają smak podobny do szpinaku z lekko orzechowym posmakiem.
Jeśli zażywasz jakieś leki warto jednak tę suplementację skonsultować z lekarzem.