Kiedy można wyjść na spacer z niemowlakiem?

Pierwszy spacer z niemowlęciem to dla rodziców spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli pociecha przyszła na świat zimą.  Jak właściwie ubrać niemowlę, co zabrać ze sobą i jaka pogoda jest odpowiednia do spaceru? warto wiedzieć, że codzienne przebywanie na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na budowanie naturalnej odporności dziecka oraz jego prawidłowy rozwój. Przechadzka z maleństwem jest dobrym pomysłem, jeśli tylko stan zdrowia dziecka, jak i rodzica nie budzi zastrzeżeń i warunki pogodowe są sprzyjające. Jak przygotować się na wędrówkę z maleństwem podczas w różnych porach roku?

Spacer z niemowlęciem latem

Piękna, letnia pogoda sprzyja codziennych spacerom z niemowlakiem.  W słoneczne dni można wyjść na nawet z kilkudniowym maleństwem. warto jednak pamiętać, że nie należy wychodzić z dzieckiem podczas największych upałów. Najlepszym pomysłem są spacery w godzinach porannych i wieczornych. Warto jednak pamiętać o zabezpieczeniu delikatnej skóry niemowlaka kremem ochronnym. Jak ubrać niemowlę na letnią wędrówkę? Bawełniane body, skarpetki i czapeczka będą idealnym zestawem na spacery w ciepłe, słoneczne dni.
O czym warto pamiętać podczas spaceru z niemowlakiem jesienią i wiosną?

Wiosenne i jesienne warunki pogodowe bywają bardzo kapryśne, dlatego warto się odpowiednio przygotować do spaceru z niemowlakiem. Z pierwszych spacerów z maleństwem lepiej zrezygnować  podczas wietrznej pogody.  wiele wątpliwości rodziców zastanawia się nad właściwym ubiorem niemowlaka podczas jesiennych i wiosennych wędrówek.  Najlepszym zestawem na spacer podczas kapryśnej aury jest body, śpioszki, kaftanik i sweterek. Pamiętajmy jednak, że jeśli temperatura wymaga ubrania przez rodzica kurtki, maleństwo powinno mieć na sobie kombinezon. Nie możemy również zapomnieć o kremie ochronnym zabezpieczającym delikatną skórę niemowlęcia. Polecamy w tym celu produkty z linii Linoeparol

Spacer z niemowlakiem zimą

Zimowe spacery z niemowlęciem budzą największe obawy rodziców. Czy można wyjść z maleństwem przy minusowych temperaturach na zewnątrz? jak ubrać dziecko na zimowy spacer?  Dziecko, które przyszło na świat w zimowych miesiącach  powinno zostać w domu jeśli temperatura powietrza wynosi  -10°C lub wieje silny wiatr. Przed pierwszą przechadzką z maleństwem urodzonym zimą zalecane jest tzw. werandowanie polegające na ubraniu niemowlęcia tak jak na spacer i położeniu w wózku przy otwartym oknie lub balkonie. Pierwsze werandowanie powinno trwać 10 minut, a następnie należy stopniowo wydłużać, aż do 30 minut. Jak ubrać niemowlę na zimowy spacer?  Body, śpioszki , kaftanik i bluzeczka oraz kombinezon przeznaczony na zimę są absolutną koniecznością podczas zimowych wędrówek z maleństwem, podobnie jak ciepła czapeczka, rękawiczki, buciki oraz dodatkowo kocyk lub śpiworek. Bardzo ważne jest również zabezpieczenie delikatnej skóry  niemowlęcia przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych ochronnym kremem.

Spacer z niemowlęciem- co jeszcze warto wiedzieć?

Pierwszy spacer z niemowlakiem nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.  zalecane są  godzinne spacery  w okresie zimowym, a w letnich miesiącach  można spokojnie wybrać się na trzygodzinną wędrówkę z maleństwem.  Warto pamiętać, że nie wychodzimy z dzieckiem, które ma gorączkę lub kaszel. Jednak jeśli maleństwo ma katar, wyjście na spacer  w chłodny dzień może znacznie ułatwić oddychanie, ponieważ zimne powietrze obkurcza śluzówkę.  Bez względu na porę roku warto wychodząc z maleństwem na spacer , zabrać ze sobą pieluszki, chusteczki nawilżane i zapas jedzenia. 

Zastanawiasz się nad imieniem dla swojego dziecka? Wypróbuj generator imion: https://niezbednikmlodejmamy.pl/generator-imion 

ATC/09199/09/21