Drzewoterapia (sylwoterapia) cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Ludzie chętnie korzystają z magicznych właściwości drzew - przede wszystkim liściastych. Warto jednak zwrócić też uwagę na iglaki. Szczególnie sosna ma magiczne właściwości, które mają na nas zbawienny wpływ. Sami zobaczcie, za co odpowiada. 

To drzewo ochroni cię przed chorobami i złem. Pomaga też oczyścić umysł

Niemal każde drzewo posiada jakieś cudowne właściwości, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasze życie. Dąb zabezpiecza nas przed różnymi chorobami, a wierzba płacząca przynosi szczęście. Nie tylko jednak drzewa liściaste potrafią zdziałać cuda. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że drzewa iglaste również mają wiele cennych właściwości. Choć trudniej się do nich przytulić, żeby poczuć ich moc, warto jak najczęściej dotykać ich kory lub gałęzi. Również aromaterapia przy ich użyciu potrafi zdziałać cuda - większość z nich ma bowiem intensywny zapach, który wpływa na nasze zmysły. 

Szczególnie cenne właściwości ma... sosna. Z reguły korzystamy z jej dobrodziejstw w okresie świątecznym, ale warto to robić przez cały rok. Sami zobaczcie, dlaczego. 

Sosna ma magiczne właściwości

Sosna do drzewo iglaste, które ma wiele magicznych właściwości. Jej zapach rewelacyjnie wpływa na nasze samopoczucie. Pomaga oczyścić umysł, dodać nam energii i pobudzić naszą kreatywność. To jednak nie wszystko.

Sosna ma także wpływ na nasz stan fizyczny. Chroni przed wieloma chorobami, a także w wielu przypadkach łagodzi ból i potrafi przyspieszyć regenerację organizmu. 

Zobacz także:

To drzewo sprzyja również dobrobytowi i odgania złe moce. Dlatego warto jak najczęściej korzystać z dobrodziejstw sosny. Można przytulić się do jej kory lub dotknąć jej gałązek, zamknąć oczy i poczuć przechodzącą przez nas energię rośliny. Sosna doskonale nadaje się także do aromaterapii - wystarczy kupić olejek z jej dodatkiem.

Zobacz także: