To kolejny wielki sukces polskiej reżyserki - Małgorzaty Szumowskiej, po świetnie przyjętym "The other lamb" (dostępny na Netfliksie), który zachwycił krytyków. Jej najnowsza produkcja "Śniegu już nigdy nie będzie" została zakwalifikowana do konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

ZOBACZ TEŻ: Koreański fenomen - 31 lipca premiera filmu "Maggie"

Oto oficjalny komunikat:

„ Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Wenecji! W obsadzie filmu: Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible - Rogue Nation”) oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot i Łukasz Simlat.

Najnowszy film kreatywnego duetu Szumowska-Englert będzie miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wenecki Festiwal należy do najbardziej prestiżowych na świecie, a jego laureaci z ostatnich lat zdobywają najwyższe filmowe nagrody, takie jak chociażby Oscary®, Złote Globy, czy nagrody BAFTA. Wyróżnienie to tym większe, że polskie premiery zdarzają się na tym festiwalu niezwykle rzadko.

Za reżyserię filmu odpowiada Małgorzata Szumowska we współpracy z Michałem Englertem. Film powstał w oparciu o ich wspólny scenariusz.”

"Śniegu już nigdy nie będzie": wielka radość twórców filmu

Informację tę Małgorzata Szumowska spontanicznie opublikowała na Instagramie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Szumowska (@szumowska.m) Lip 28, 2020 o 3:35 PDT

Małgorzacie Szumowskiej i Michałowi Englertowi sukcesu podziękowała plejada polskich gwiazd, w tym Weronika Rosati, która gra w produkcji:

"Kochani Chce się z wami podzielić wspaniałą wiadomością! Film @szumowska.m " never gonna snow again" gdzie gram znalazł się na liście filmów w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu w Wenecji!!! Dziękuje Małgośce że jestem częścia tego filmu i całej ekipie gratuluje!!!", napisała poruszona.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati) Lip 28, 2020 o 6:28 PDT

Maja Ostaszewska, która również wystąpiła w filmie opublikowała zdjęcie z planu. Nie kryła też dumy i radości:

„Taaaka wiadomość dziś!!!! Piękna światowa premiera nam się szykuje! Nasz film „Śniegu już nigdy nie będzie” w Konkursie Głównym na Festiwalu w Wenecji !!!!! Ale się cieszę!!![…] Jestem dumna z całej naszej bandy.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) Lip 29, 2020 o 4:33 PDT

"Śniegu już nigdy nie będzie": fabuła filmu

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. 

Pełna lista filmów Konkursu Głównego 77. Festiwalu Filmowego w Wenecji

Obecnie trwają przygotowania do 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, który odbędzie się w dn. 2-12 września. Jak informują organizatorzy festiwalu, forma wydarzenia pozostanie bez zmian, spełnione zostaną za to wszystkie kwestie bezpieczeństwa. Czy pandemia koronawirusa pokrzyżuje plany weneckiemu festiwalowi przekonamy się już za miesiąc.

Listę filmów Konkursu Głównego ogłosił dyrektor festiwalu Alberto Barbera:

In Between Dying, reż. Hilal Baydarov

Le Sorelle Macaluso, reż. Emma Dante

The World To Come, reż. Mona Fastvold

Nuevo Orden, reż. Michel Franco Lovers, reż. Nicole Garcia

Laila in Haifa, reż. Amos Gitai

Dear Comrades, reż. Andrei Konchalovsky

Wife Of A Spy, reż. Kiyoshi Kurosawa

Sun Children, reż. Majid Majidi

Pieces Of A Woman, reż. Kornel Mundruczo

Miss Marx, reż. Susanna Nicchiarelli

Padrenostro, reż. Claudio Noce

Notturno, reż. Gianfranco Rosi

Śniegu już nigdy nie będzie, reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert

The Disciple, reż. Chaitanya Tamhane

And Tomorrow The Entire World, reż. Julia Von Heinz

Quo Vadis, Aida?, reż. Jasmila Zbanic

Nomadland, reż. Chloé Zhao