Sneating: nowy trend w randkowaniu

Każda z nas marzy o idealnej randce. Jednak musimy was uczulić na nowe, niebezpieczne trendy, których ofiarą padają głównie kobiety. Pisałyśmy już o niebezpiecznych trendach w randkowaniu, w tym curvingu, który jest niebezpieczny z tego względu, że tracimy grunt pod nogami i pewność siebie. W curvingu niebezpieczne jest to, że "ofiara" przez długi czas nie wie, że jej partner już dawno zakończył związek.

Pierwsze informacje o nowym trendzie na randkowanie pojawiły się w zagranicznych mediach na początku roku. Sneating, bo o nim mowa polega na chodzeniu na randki z osobami, które nas nie interesują, tylko po to, by móc zjeść darmowy posiłek. Ten sposób randkowania wykorzystują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Umawiają się do kawiarni, czy restauracji, licząc, że druga osoba za nią zapłaci.

Sneating: kto pada ofiarą?

Można sobie wyobrażać, że ofiarami sneatingu padają głównie kobiety, ale w dzisiejszych czasach to nie jest takie oczywiste, ponieważ wiele kobiet nie lubi, żeby mężczyzna płacił za nie w restauracji. Czasami się zdarza, że sneating przejawia się tym, że osoba, która nie jest zainteresowana partnerem/partnerką może poprosić o podzielenia opłaty rachunku na pół.

Samantha Jayne - ekspert w dziedzinie randek, w rozmowie z "Daily Mail", przyznała, że sneating sam w sobie jest "okropny" i nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. "Brakuje w nim autentyczności i uczciwości, do tego niszczy te pojęcia dla wszystkich szczerych osób. To jedzenie i spędzanie czasu z kimś, kim kompletnie nie jest się zainteresowanym, co rodzi swoje konsekwencje."

Jayne dodaje, że taki sposób randkowania jest bardzo podstępny i marnuje nasz czas: "Czas jest czymś, czego nigdy nie da się odzyskać. Bycie tak podstępnym i spędzanie czasu z osobą, którą się nie interesujemy, to marnotrawstwo. Przecież można by go wykorzystać, będąc z kimś, z kim naprawdę chcemy zbudować więź."

Nowe trendy w randkowaniu pokazują, że coś, co kiedyś było miłym sposobem poznawania osób, teraz powinno wzbudzać w nas niepokój. Jak zatem w dzisiejszych czasach znaleźć partnera, jeżeli jest tyle sposobów i taktyk, żeby nas zranić?