Polacy wolą domówki od imprez w klubie. Dlaczego? Podczas imprezy w domu możemy swobodnie porozmawiać ze znajomymi, posłuchać dobrej, nienarzucanej przez DJ’a muzyki oraz przekąsić coś smacznego. Ponadto taka forma spotkania towarzyskiego w porównaniu z wyjściem do klubu generuje niższe koszty.

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się imprezy tematyczne, które idą w parze z oryginalnym pomysłem na wystrój, zabawy czy przystawki. Przed nami Andrzejki, które obchodzi nie tylko młodzież, ale także dorośli, bawiąc się przy wróżbach czy zabawach, jakie pamiętamy z lat młodości – mówi Anna Mickiewicz – Sanocka, event planner i ekspert marki Mission Wraps.

Wrrrapowe przekąski

Żadna domówka nie obejdzie się bez dobrych przekąsek. Niestety, chipsy, popcorn czy paluszki to nie tylko mało oryginalny pomysł na ugoszczenie bliskich, ale przede wszystkim produkty, które nie zaspokoją głodu, narażając gości na sporo niezdrowych kalorii. Organizując domówkę, warto postawić na takie dania, które będą jednocześnie syte, lekkie i zdrowe, a ich przygotowanie nie będzie się wiązało z długimi godzinami spędzonymi w kuchni. Dobrą bazą do kreacji przekąsek są wrapy, które można przyrządzić na setki sposobów.

10 PROSTYCH w przygotowaniu i efektywnych przekąsek na bazie pszennych placków. SPRAWDŹCIE nasze przepisy:

Dania są proste w przyrządzeniu i nie wymagają wielkich umiejętności kulinarnych. Na przykład, przygotowując babeczki z wrapów wystarczy w foremkach od muffinek umieścić ciasto tortilli, a następnie nałożyć na nie ulubione składniki, np. parmezan, mozarellę, passatę pomidorową, pieczarki, szynkę i kolendrę, a następnie zapiec w piekarniku.

Przekąski można również wykorzystać do andrzejkowych zabaw, np. przyrządzając wrapowe ciasteczka z wróżbą. Wystarczy z placków wyciąć kółeczka, położyć na nich karteczki z przepowiednią, zagiąć ciasto na pół oraz ułożyć je w taki sposób, aby kształtem przypominały pierożki. Następnie całość wystarczy zapiec w piekarniku – wymienia Karolina Sanocka, event planner i ekspert marki Mission Wraps. – Tak przygotowane tortille można jeść w formie słodkiej, maczając ciasteczka w bitej śmietanie lub dżemie albo spożywać na słono, z lekkim twarożkiem.

POMYSŁY NA ZACIEKAWIENIE GOŚCI

  • balonowy aperitifz wróżbą: na samym początku imprezy wręcz gościom balony z wróżbami, prosząc o przebicie ich szpilką zanim zasiądą do stołu. W środku umieść różne sentencje, np. „w tym miesiącu czekają Cię słodkie chwile – uważaj żebyś nie przytył!” W ten sposób rozluźnisz atmosferę już na samym wstępie imprezy andrzejkowej. Jeżeli chcesz, aby balonowy aperitif był jeszcze bardziej zaskakujący, umieść w środku srebrzyste confetti.
  • wróżba z niewidzialnym atramentem: przy pomocy świeżego soku z cytryny zapisz na białych kartkach sentencje przepowiadające przyszłość i wrzuć je do pustej miski. Uczestnicy losują kartki, na których z pozoru nic nie jest napisane. Wróżba pojawia się w momencie przyłożenia kartki nad płomień świecy.

Magiczny klimat przyjęcia

Przygotowując imprezę andrzejkową warto zadbać o właściwy klimat wnętrza, który uzyskać można poprzez odpowiednie ozdoby. W tę noc nie może zabraknąć:

  • kart do gry dekoracyjnie rozrzuconych na stoliku,
  • dużych świec rozstawionych niemal w każdym zakątku pomieszczenia,
  • kostek z alfabetem runicznym,
  • otwartej, starej książki „udającej” zbiór magicznych zaklęć,

Prostym i niedrogim elementem wystroju w andrzejkową noc mogą być tzw. pływające świeczki, które umieszczamy w szklanej misce z wodą. Niezwykłe kompozycje można wykonać samodzielnie, np. ze skorupek od orzechów włoskich, czapeczek żołędzi, czy muszelek - doradza Karolina Sanocka, event planner i ekspert marki Mission Wraps. Po ich zapaleniu, blask świec dodatkowo odbija się w tafli wody oraz szkle, dzięki czemu zyskujemy iście nastrojową i magiczną aurę.

Koniecznie wypróbujcie przepis na Andrzejkowe Paluchy

Coś na deser na Andrzejki! RÓŻE!