Strona taka nie musi być płatna, aby ją założyć nie trzeba wykupywać adresu i miejsca na serwerze (chyba że zależy nam na konkretnym, wyjątkowym adresie). Można ją założyć w formie bloga na wielu platformach do blogowania lub jako podstronę na niektórych portalach ślubnych. Warto zrobić to jeszcze przed wydrukowaniem oficjalnych zaproszeń w których możemy umieścić adres do owej strony.

Co umieszczać na ślubnej stronie internetowej?

Strona taka może być świetnym sposobem na poznanie bliżej Młodej Pary. Wiele gości z rodziny nie utrzymuje na co dzień kontaktu z przyszłymi nowożeńcami, można więc opisać tam historię związku, okoliczności zaręczyn i wrzucić kilka waszych zdjęć.
Strona taka może zawierać też listę prezentów, którą można konsultować np. ze świadkiem lub świadkową do której będzie tam kontakt: telefon lub e-mail.
Jedną z najważniejszych funkcji takiej strony jest również podanie dokładnej lokalizacji kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego oraz sali weselnej i miejsc noclegowych dla przyjezdnych gości, strona taka daje możliwość oznaczenia tych miejsc na mapie co bardzo ułatwia dojazd.
Po uroczystości i zabawie na stronę można wrzucić też podziękowania dla gości oraz zdjęcia i filmiki, także te amatorskie zebrane od gości. W dalszej kolejności możemy też wrzucić zdjęcia z podróży poślubnej.