Ślub ten był jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich tego roku, porównywany nawet do ślubu brytyjskiego księcia Williama.
W sobotę 22.09.2012 w godzinach popołudniowych w katedrze Polowej Wojska Polskiego na warszawskiej Starówce para młoda powiedziała sobie sakramentalne „tak”.

Aleksandra wyglądała olśniewająco w sukni projektu Sabriny Pilewicz ozdobionej kryształkami Svarowskiego oraz długim trenem. Dodatki były bardzo klasyczne: krótki welon oraz bukiet z kalii.  Suknia na pierwszy rzut oka prosta zachwycała misternymi wykończeniami, przezroczystościami i lamówkami, świetnie pasowała do Oli. Kuba Badach pojawił się zaś w eleganckim trzyczęściowym garniturze smokingowym w kolorach granatu i czerni.

Nie gorzej od państwa młodych wyglądali także rodzice panny młodej. Jolanta Kwaśniewska wybrała koronkową suknię w kolorze jasnego różu oraz elegancki płaszcz. Ciekawym dodatkiem był stroik z woalką we włosach, świetnie pasująca na tę okazję. Prezydent wybrał klasyczny czarny garnitur, jednak biały krawat podkreślał odświętny charakter stylizacji.
Ślub był wyjątkowo oblegany przez fotoreporterów oraz zwykłych mieszkańców Warszawy którzy tłumnie przybyli pod kościół. Po ceremonii państwo młodzi oraz ich liczni goście bawili się na długim i hucznym weselu w hotelu Narvil w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.