Wszyscy wywodzimy się z rodu Słowian. Zanim na terenach naszego kraju pojawiło się chrześcijaństwo, nasi pradziadowie mieli swoje wierzenia, które warto kultywować do dziś. Wśród nich znajdziemy bowiem słowiańskie rytuały, które są przydatne w życiu. Mogą przyciągnąć do nas szczęście, bogactwo, ale też... ochronić nas przed złymi urokami. Okazuje się, że wyjątkową popularnością cieszy się rytuał świecy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ochronić swój dom przed złymi duchami. 

Słowiańskie rytuały: rytuał świecy

Słowiańskie rytuały do dziś cieszą się dużą popularnością. Chętnie korzystamy z magicznych sposobów naszych pradziadów na zapewnienie sobie pomyślności w życiu. 

Zobacz także: 

Słowianie do swoich rytuałów z reguły wykorzystywali dobroci natury. Zazwyczaj do ich przyrządzenia potrzebne są zioła lub... ogień. Okazuje się, że wystarczy świeca, żeby ochronić dom przed złymi duchami.

Rytuał świecy to jeden z najpopularniejszych słowiańskich rytuałów. Ogień ma zapewnić ochronę domostwa przed złymi urokami. Słowianie utożsamiali go bowiem z ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. 

Rytuał świecy krok po kroku: ochroń swój dom przed złymi duchami

Do wykonania rytuału świecy potrzebujecie wyłącznie świecy w dowolnym kolorze. Należy ją zapalić, a następnie przejść po wszystkich pomieszczeniach w domu, "odkażając" w ten sposób każdy kąt. 

Najważniejsze jest wypowiedzenie na początku rytuału słów: „Szczęście w pałac – wszystkie kłopoty poza progiem. Temu, kto planuje coś złego, powróci to trzykrotnie. Kto chce coś zepsuć, sam będzie mieć kłopoty. A ten dom chronią wielcy bogowie oraz bestia Indrik”. To właśnie one zapewnią nam pomyślność i bezpieczeństwo. 

Zobacz także:

Wypróbujecie ten sposób we własnym domu? 

Zobacz także: