Ich połysk, elastyczność, gładkość, łatwość rozczesywania zależy głównie od tego jak się z nimi obchodzimy, na co dzień i jakie stosujemy kosmetyki.
 W lipcu 2008 roku wszystkie kosmetyki do pielęgnacji włosów Dove zostają wzbogacone o serum odbudowujące i ochronne. Dove Therapy to odmieniona linia wszystkich szamponów, odżywek i maseczek Dove.
Włosy są ważną częścią naszego wyglądu. Mało, która z nas po umyciu czeka prawie godzinę aż same wyschną i pozostawia je bez ingerencji szczotki do modelowania i suszarki. Zadowolenie ze swojego naturalnego koloru też jest rzadkością wśród kobiet, więc decydujemy się na farbowanie.
Według badań 8 na 10 kobiet ma zniszczone włosy nie tylko zabiegami fryzjerskimi, ale głównie codziennymi zabiegami upiększania i stylizacji przeprowadzanymi w domu. Odmieniona linia Dove Therapy to znane już szampony, odżywki i maski wzbogacone o serum odbudowujące lub ochronne (w zależności od wariantu). Serum odbudowujące intensywnie regeneruje i wzmacnia zniszczone włosy na całej ich długości. Natomiast serum ochronne chroni powierzchnię włosów przed wpływem środowiska zewnętrznego i w czasie codziennych zabiegów.
Kosmetyki Dove Therapy są przeznaczone dla wszystkich kobiet, które chcą żeby ich włosy wyglądały pięknie i zdrowo. Ogromna większość kobiet stylizuje włosy każdego dnia, a to powoduje ich osłabienie i zniszczenie. Serum odbudowujące zawiera związki, które łatwo przylegają do powierzchni włosa w miejscach uszkodzeń i wzmacniają go na całej długości. Nadają one włosom miękkość, ułatwiają ich czesanie, układanie oraz działają antystatycznie. Serum zapewnia włosom właściwy poślizg, przez co zabezpiecza włókna włosów przed uszkodzeniami, które mogą powstać podczas ich codziennego czesania, modelowania oraz narażenia na działanie czynników zewnętrznych: promieni słonecznych, wiatru, spalin i innych zanieczyszczeń pochodzących z powietrza. Wystarczy wybrać odpowiedni do swoich potrzeb wariant szamponu, odżywki, mleczka, bądź maseczki.